بروزترین و برترین سایت کنکوری کشور

نحوه طراحی سوالات کنکور ۱۴۰۲ اعلام شد

نحوه طراحی سوالات کنکور 1402 اعلام شد

نحوه طراحی سوالات کنکور ۱۴۰۲ توسط قائم مقام دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام شد.

قائم مقام دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرده است در طراحی سوالات کنکور، ۱۴۰۲ مقدار زیادی وزن را به سمت کتاب درسی سوق دهد.

سال آینده قرار است آزمون سال دوازدهم که به‌صورت نهایی برگزار می‌شود، ۴۰ درصد تأثیر قطعی داشته باشد، داوطلبان کنکور با این تأثیر ۴۰ درصدی به صورت نسبی آشنا بودند، چون تا الان نیز تأثیر مثبت داشته است ولی به آن توجه نمی‌کردند و وزن را بر روی کنکور قرار می‌دادند.

وی ادامه داد: به‌هرحال اگر در کنکور نمره خوبی کسب می‌کردند، دیگر این تأثیر فایده نداشت، از سال آینده این تأثیر قطعی می‌شود و این موضوع از خیلی قبل حتی از سال گذشته که این بحث مطرح بوده اطلاع‌رسانی و در تیرماه گذشته ابلاغ شده و سازمان سنجش نیز اعلام کرده‌است بنابراین داوطلبان در سال آینده باید آزمون نهایی و امتحانات را به خوبی طی کنند، یعنی دروس سال دوازدهم را خوب بخوانند، آموزش‌وپرورش نیز آزمون را در سطح کتب درسی برگزار می‌کند.

قائم مقام دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: قبلاً داوطلبان به معدل بهایی زیادی نمی‌دادند، ولی اکنون باید سر کلاس درس حاضر باشند، دروس را خوب و به صورت عمیق مطالعه کنند تا نمره معدل خوبی کسب کنند.

فصیحی افزود: این معدل ۴۰ درصد در کنکور سال ۱۴۰۲ نقش خواهد داشت و ۶۰ درصد هم همان کنکور خواهد بود که اکنون با انتقال دروس عمومی به بخش سوابق تحصیلی، سبک تر هم شده است.

وی افزود: فقط دروس تخصصی در کنکور ارائه می‌شود و سازمان سنجش اعلام کرده در طراحی سوالات کنکور، مقدار زیادی وزن سوالات را به سمت کتاب درسی سوق خواهد داد.

بنابراین داوطلبان با مطالعه تشریحی دروس و آماده شدن برای امتحانات نهایی در خرداد ماه، ۴۰ درصد خود را تقویت می‌کنند، از طرفی هم کنکور ۶۰ درصد تأثیر خواهد داشت که براساس اعلام سازمان سنجش کنکور ۲ بار در سال برگزار خواهد شد که یک کنکور در دی ماه و کنکور دیگر مطابق معمول در تیرماه سال آینده برگزار خواهد شد.

پیج اینستاگرام :
koknkur.info.official

🔰 دانلود بهترین جزوه های دهم _ یازدهم _ دوازدهم 🔰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا