کنکور اینفو

بروزترین و برترین سایت کنکوری کشور

آریان حیدری کلاسینو
آریان حیدری کلاسینو
نحوه برگزاری کنکور 1403 تغییر کرد

نحوه برگزاری کنکور ۱۴۰۳ تغییر کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند که کنکور سال‌های ۱۴۰۳، ۱۴۰۴ و ۱۴۰۵ به روال سال‌های قبل از کنکور ۱۴۰۲ برگزار شود.

عبدالرسول پورعباس با اشاره به رد مصوبه اصلاح تبصره ۵ ماده ۵ قانون سنجش و پذیرش در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در شورای نگهبان، افزود: آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در دو نوبت برگزار می‌شود که نوبت اول روزهای پنجشنبه و جمعه ۶ و ۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ و نوبت دوم روزهای پنجشنبه و جمعه ۷ و ۸ تیر ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: در آزمون سراسری سال ۱۴۰۳، سهم نمره کل سابقه تحصیلی پایه دوازدهم نظام ۳-۳-۶ در گروه‌های آزمایشی اصلی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ به میزان ۵۰ درصد با تأثیر قطعی است و میزان تأثیر نمره کل سابقه تحصیلی دیپلم نظام سالی – واحدی/ ترمی – واحدی در این گروه‌ها، ۳۷/۵ درصد با تأثیر قطعی و میزان تأثیر سوابق تحصیلی پیش‌دانشگاهی نظام سالی – واحدی/ترمی – واحدی ۱۲/۵ درصد با تأثیر قطعی در نمره کل سابقه تحصیلی در مجموع دیپلم و پیش‌دانشگاهی ۵۰ درصد است و همچنین سهم نمره کل آزمون اختصاصی (کنکور) ۵۰ درصد است.

وی درباره داوطلبانی که سابقه تحصیلی کامل گروه آزمایشی مورد نظر خود را ندارند، عنوان کرد: این دسته از داوطلبان اعم از دانش‌آموزان و فارغ‌التحصیلان شاخه‌های نظری، فنی‌ و حرفه‌ای و کارودانش در تمام نظام‌های آموزش و پرورش و طلاب حوزه‌های علمیه باید نسبت به ایجاد سابقه تحصیلی دروس عمومی و اختصاصی بر اساس برنامه اعلامی وزارت آموزش و پرورش اقدام کنند.

آقای پورعباس در پاسخ به سوال : آقای دکتر با توجه به اعلام نظر امروز شورای نگهبان، بفرمایید وضعیت برگزاری کنکور سال ۱۴۰۳ چطور خواهد بود، سابقه تحصیلی در کنکور سراسری قطعی است یا خیر و اینکه داوطلبان در کنکور سراسری دفترچه درس‌های عمومی دارند یا خیر؟

پاسخ دادند : همانطور که در خبر هم گفته شد، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی که در کنکور ۱۴۰۲ اجرایی شد همچنان پابرجا است و تمامی اطلاع رسانی که ما تا به امروز در ارتباط با این مصوبه انجام داده ایم، پابرجا است و عزیزان بر همان مبنا آزمون خودشان را در دو نوبت خواهند داد، نوبت اول ششم و هفتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، روز‌های پنجشنبه و جمعه است، نوبت دوم هفتم و هشتم تیرماه ۱۴۰۳، پنجشنبه و جمعه است. سال گذشته ما تأثیر ۴۰ درصد سابقه تحصیلی را به صورت قطعی و ۶۰ درصد آزمون سراسری دروس اختصاصی بود که امسال یک تغییر کوچک خواهد کرد. بر مبنای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، تأثیر سوابق تحصیلی قطعی برای پایه دوازدهم ۵۰ درصد خواهد بود و ۵۰ درصد هم آزمون سراسری دروس اختصاصی؛ لذا به این ترتیب دروس عمومی فقط در سوابق تحصیلی لحاظ خواهد شد و در آزمون سراسری، ما دروس عمومی را نداریم، لذا فقط دروس اختصاصی را داریم. سه گروه اصلی تجربی، ریاضی، فنی و انسانی بر مبنای ۵۰ درصد سابقه تحصیلی، ۵۰ درصد آزمون محاسبه خواهد شد.

برای پیگیری اخبار کنکور و آزمون های استخدامی از طریق اینستاگرام، روی لینک زیر کلیک کنید:

پیج اینستاگرام :
koknkur.info.official

آریان حیدری کلاسینو
آریان حیدری کلاسینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Scroll to Top