بروزترین و برترین سایت کنکوری کشور

آخرین اخبار کنکور

خبر های داغ کنکور
آخرین مقالات
آزمون های آزمایشی
شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان برای کنکور 1402 پابرجاست

شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان برای کنکور ۱۴۰۲ پابرجاست

 دانشگاه فرهنگیان با مشارکت دانشگاه‌های برتر به جذب دبیر اقدام می‌کند همچنین شرط سن برای ورود به این دانشگاه برای کنکور ۱۴۰۲ همچنان پابرجاست.

پذیرفته‌شدگان باید بخشی از واحدهای درسی مربوط به دانش تربیتی عام و دانش تخصصی محتوایی را طبق برنامه درسی توافق شده در دانشگاه مشارکت‌کننده و واحدهای درسی مربوط به دانش محتوایی تربیتی، مهارتی و کارورزی را در دانشگاه فرهنگیان بگذرانند. ارائه دروس اختیاری توسط هر دو دانشگاه امکان‌پذیر خواهد بود.

تحصیل در دانشگاه مشارکت‌کننده و دانشگاه فرهنگیان به ترتیب زیر خواهد بود:

بعد از اعلام نتایج از سوی سازمان سنجش، پذیرفته‌شدگان ملزم هستند در دانشگاه مشارکت‌کننده ثبت‌نام و به مدت دو سال تحصیل کنند.

دانشجویان پس از گذراندن واحدهای درسی دانش تربیتی عام و دانش تخصصی محتوایی در دانشگاه مشارکت‌کننده و تایید صلاحیت‌های عمومی آنان توسط هسته گزینش وزارت آموزش و پرورش جهت گذراندن سایر واحدهای درسی دانش و محتوایی تربیتی مهارتی و کارورزی از سوی دانشگاه مشارکت‌کننده با مکاتبه به همراه پرونده تحصیلی به دانشگاه فرهنگیان جهت ادامه تحصیل معرفی خواهد شد و از دانشگاه مشارکت‌کننده منفک می‌شوند.

طبق آنچه که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور منتشر شده است، پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و رجایی به صورت بومی‌پذیری است.

شرط سن همچنان ۲۴ سال

شرط حداکثر سن ۲۴ سال همچنان برای ورود به دانشگاه فرهنگیان در دفترچه انتخاب رشته ذکر شده است.

شرط سن از کنکور ۱۴۰۳ به بعد

البته به موجب رأی دیوان عدالت اداری شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان ابطال شده است؛ با این حال عبدالرسول پورعباس؛ رئیس سازمان سنجش در این باره به تسنیم گفت: با توجه به اینکه اقدامات لازم برای پذیرش دانشجو برای کنکور ۱۴۰۲ از یک سال قبل انجام و اطلاع‌رسانی شده است، اجرای رأی دیوان عدالت اداری برای کنکور ۱۴۰۲ امکان‌پذیر نیست و هر گونه تغییر از سال ۱۴۰۳ انجام خواهد شد.

اگر داوطلبان رشته‌های دانشگاه فرهنگیان و رجایی را انتخاب کنند بر اساس ضوابط و مقررات از میان واجدین شرایط در آزمون بر اساس اولویت‌های انتخابی تا دو برابر ظرفیت پذیرش برای انجام مصاحبه تخصصی و احراز صلاحیت‌های عمومی و تخصصی از سوی سازمان سنجش به آموزش و پرورش معرفی خواهند شد.

برای پیگیری اخبار کنکور و آزمون های استخدامی از طریق اینستاگرام، روی لینک زیر کلیک کنید:

پیج اینستاگرام :
koknkur.info.official

به نظرت شما بهترین انتشارات برای کتاب فیزیک کنکور چیه؟

نمایش نتیجه نظرسنجی

Loading ... Loading …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Scroll to Top