بروزترین و برترین سایت کنکوری کشور

تقلب در کنکور ۱۴۰۲

تقلب در کنکور 1402

پس از برگزاری کنکور هنر در تاریخ ۱۴ تیر ماه ۱۴۰۲ یکسری شایعات مبنی بر انتشار سوالات کنکور هنر و تقلب در کنکور ۱۴۰۲ در شبکه های مجازی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر عبدالرسول پورعباس امروز در حاشیه بازدید از حوزه امتحانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر نوبت دوم کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ در جمع خبرنگاران افزود: گروه‌های مدعی تقلب از شب گذشته تعدادی تصویر از جلد دفترچه کنکور با عنوان دفترچه کنکور ۱۴۰۲ منتشر کرده اند که همگی فیک هستند و اصلاً شباهتی به دفترچه‌های اصلی ندارد.

وی افزود: پلیس فتا و سایر دستگاه‌های نظارتی تعدادی از شبکه‌های مدعی تقلب را دستگیر کرده اند. تمام هدف این شبکه‌ها القای موضوع تقلب است. داوطلبی میان دستگیری‌ها نبوده است.

پورعباس یادآور شد: دفترچه‌های کنکور با این طراحی‌ها متفاوت است و هنوز حتی دفترچه‌ها باز نشده و به صورت پاکت است.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۴۸۰ هزار نفر در آزمون‌های اختصاصی گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و علوم انسانی شرکت می‌کنند.

رئیس سازمان سنجش گفت: استرس کنکور برای این است همه داوطلبان بتوانند کنکور خوبی را برگزار کنند و مشکلی نباشد.

پورعباس افزود: سوابق تحصیلی داوطلبان از شنبه در سایت آموزش پرورش منتشر می‌شود و داوطلبان باید آن را کنترل کنند. تا آخر تیرماه نمرات باید اعلام شود. سعی داریم به سمت حذف کنکور حرکت کنیم. به سمتی حرکت می کنیم که سوابق تحصیلی و آموزش در دبیرستان ها هویت پیدا می کند و بحث تعلیم و تربیت و پرورش شکل بهتری پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: در بیش از ۸۵ درصد ظرفیت های دانشگاه بدون رقابت کنکور دانشجو پذیرفته می شود. ۱۵ درصد ظرفیت که دارای حساسیت است، رقابت کنکور در آن نقش دارد. در آینده نزدیک به نقطه ای می رسیم که نقش کنکور را کم رنگ و کم رنگ تر کنیم.

رئیس سازمان سنجش درباره داوطلبان گروه هنر و علاقمندان رشته علوم ورزشی گفت: در اطلاعیه ای که ۲۶ تیرماه منتشر می شود شرایط آزمون عملی اعلام می شود. اعلام علاقمندی هم تا ۱۹ تیر ماه ادامه دارد.

برای پیگیری اخبار کنکور و آزمون های استخدامی از طریق اینستاگرام، روی لینک زیر کلیک کنید:

پیج اینستاگرام :
koknkur.info.official

🔰 دانلود بهترین جزوه های دهم _ یازدهم _ دوازدهم 🔰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا