بروزترین و برترین سایت کنکوری کشور

آخرین اخبار کنکور

خبر های داغ کنکور
آخرین مقالات
آزمون های آزمایشی
تاریخ برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش اعلام شد

تاریخ برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش اعلام شد

معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به بازنشستگی حدود ۶۵هزار معلم در سال آینده گفت: آزمون استخدامی آموزش و پرورش احتمالاً ۲۶ اسفند برگزار خواهد شد.

صادق ستاری‌ فرد معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره پرداخت حق‌التدریس معلمان اظهار کرد: منتظر دریافت ابلاغیه‌های مناطق به استان‌ها هستیم، برخی استان‌ها عملکرد خوبی داشته‌اند و حدود ۸۰ درصد ابلاغ‌ها صادر شده است، امیدواریم طی چند روز آینده ابلاغ‌ها به سرانجام برسد تا از طریق رایزنی با سازمان برنامه و بودجه بتوانیم نسبت به پرداخت حق‌التدریس معلمان اقدام کنیم.

وی درباره کمبود معلم بیان کرد: کمبود نیروی انسانی و بحران بازنشستگی یک مسئله جدی است، آموزش و پرورش طبق قانون مکلف به توسعه زیرساخت‌های دانشگاه فرهنگیان است و امسال برای تأمین زیرساخت مورد نیاز به دانشگاه توجه خاصی شد به‌گونه‌ای که ۴۲۰ هزار مترمربع به فضای آموزشی، پرورشی، ورزشی و خوابگاهی دانشگاه اضافه شد.

معاون برنامه‌ ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: نیاز به معلم برای سال آینده بیش از خروجی دانشگاه فرهنگیان است و ۸۰ هزار نفر به بازنشستگی می‌رسند که احتمالاً حدود ۶۵ هزار نفر بازنشسته شوند که برای جایگزینی آنها علاوه بر دانشگاه فرهنگیان باید از ظرفیت آزمون استخدامی استفاده شود در همین ارتباط رایزنی‌ها و مذاکراتی با سازمان اداری و استخدامی انجام دادیم و امسال اصلاحات خوبی در آزمون استخدامی انجام شده است.

ستاری‌فرد ادامه داد: برای تأمین معلم دوره ابتدایی تلاش می‌کنیم تا پایان اسفند برای جذب ۲۵ هزار نفر آزمون استخدامی برگزار شود و شرایط آموزگاری در دوره ابتدایی، مواد آزمون، سازوکار ارزیابی، مصاحبه و گزینش اصلاحاتی یافته است تا افراد متعهد و متخصص وارد آموزش و پرورش شوند، از جوانان علاقه‌مند و دغدغه‌مند در حوزه تعلیم و تربیت دعوت می‌کنیم در آزمون استخدامی ثبت‌نام کنند تا شاهد رقابت فراگیر برای شناسایی بهتر داوطلبان متعهد باشیم.

برای پیگیری اخبار کنکور و آزمون های استخدامی از طریق اینستاگرام، روی لینک زیر کلیک کنید:

پیج اینستاگرام :
koknkur.info.official

به نظرت شما بهترین انتشارات برای کتاب فیزیک کنکور چیه؟

نمایش نتیجه نظرسنجی

Loading ... Loading …

7 دیدگاه دربارهٔ «تاریخ برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش اعلام شد»

  1. باید در مدارس مخصوصا راهنمایی درسی با عنوان مددکاری کاری اجتماعی بزارن تا از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری بشه مددکاران اجتماعی در هر مدرسه ضروری هستن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Scroll to Top