کنکور اینفو

بروزترین و برترین سایت کنکوری کشور

آریان حیدری کلاسینو
آریان حیدری کلاسینو
ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402

ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۲

آزمون دکتری وزارت بهداشت برخلاف دکتری وزارت علوم، تنها برای رشته های پزشکی برگزار می گردد و متولی برگزار کننده آن سازمان سنجش پزشکی کشور می باشد. از این رو تمامی متقاضیانی که قصد ثبت نام در آزمون دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۲ را دارند می بایست زمان ثبت نام دکتری تخصصی پزشکی را از سامانه sanjeshp,ir پیدا کرده و اقدامات لازم را انجام دهند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هر ساله اقدام به برگزاری آزمون دکتری تخصصی در گروه های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، دندانپزشکی و داروسازی می نماید. همچنین با ادغام کنکور دکتری علوم پزشکی سراسری و کنکور دکتری علوم پزشکی دانشگاه آزاد، تمامی علاقه مندان به پذیرش در این مقطع تحصیلی و گروه های آزمایشی مذکور، موظف به ثبت نام و شرکت در آزمون جامعی که توسط وزارت بهداشت برگزار می شود، هستند. متقاضیان واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت می توانند در زمان اعلام شده با مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۲ به سایت ثبت نام مراجعه و نسبت به نام نویسی خود در آزمون دکتری اقدام نمایند. در این مقاله به معرفی کامل شرایط ثبت نام آمون دکتری وزارت بهداشت پرداخته ایم.

زمان ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۲

یکی از اصلی ترین نکاتی که قبل از ثبت نام باید در نظر گرفته شود، بررسی دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۲ می باشد. به این وسیله می توان از تمامی ضوابط و جزئیاتی که در خصوص پذیرش دانشجویان ارائه شده است، آگاهی کامل کسب کرد و سپس اقدامات مربوط به نام نویسی را آغاز نمود.

لازم است بدانید، زمان ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۲ هنوز تاریخ دقیق این فرآیند مشخص نمی باشد، اما پیش بینی می شود مطابق روند سال گذشته نام نویسی این آزمون دهه اول اسفند ماه آغاز شود

شرایط ثبت نام دکتری وزارت بهداشت

۱- یکی از مهم ترین بندهای دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت مربوط به شرایط شرکت در آزمون دکتری علوم پزشکی می باشد که در آن تمامی شرایط عمومی، اختصاصی، سنی و … داوطلبان جهت ثبت نام در دکتری پزشکی توضیح داده شده است. در ادامه این مقاله به بررسی این شرایط پرداخته شده است.

۲- طبق مصوبه جدید، افرادی که دارای مدرک معادل کارشناسی ارشد هستند یا در دوره های روزانه و شهریه پرداز دکتری تخصصی وزارت بهداشت سال تحصیلی گذشته پذیرفته شده و ثبت نام نکردند و یا بعد از ثبت نام انصراف دادند، اجازه ثبت نام در دکتری بهداشت را خواهند داشت.

۳- اگر داوطلبان قبل از شروع یا اتمامطرح نیروی انسانی در آزمون شرکت کرده و پذیرفته شوند از طرح ترخیص خواهند شد. عدم اشتغال به تحصیل در دوره های دکتری تخصصی و پژوهشی یا دستیاری تخصصی در تمامی موسسات آموزشی و تحقیقاتی کشور نیز از شروط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت می باشد.

۴- دارا بودن مدرک زبان انگلیسی که مورد تائید وزارت بهداشت باشد، در گذشته از شرایط ثبت نام در آزمون بود، اما در سال جاری داشتن مدرک زبان الزامی نیست. مدرک آزمون TOEFL ،IELTS ،TOLIMO ،و آزمون MSRT ،برای مصاحبه دکتری وزارت بهداشت معتبر بوده و داوطلب با کسب نمره کافی در این آزمون ها، می تواند در مصاحبه امتیاز مربوطه را کسب کند.

شرایط اختصاصی مندرج در دفترچه ثبت نام دکتری وزارت بهداشت

دارا بودن دانشنامه ی کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای مرتبط

امکان ارائه گواهی فارغ التحصیلی تا تاریخ 31 شهریور ماه سال جاری برای دانشجویان ترم آخر

در شرایطی که دانشجوی ترم آخر به هر دلیلی تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه نتواند فارغ التحصیل شود و بعد از انتخاب رشته آزمون دکتری در دوره های روزانه پذیرفته شده باشد، مجاز به ثبت نام در دانشگاه نیست و از شرکت در آزمون سال آینده نیز محروم خواهد شد.

کلیه داوطلبان می بایست نهایت دقت را مبنی بر تطابق انتخاب رشته با مدرک تحصیلی خود داشته باشند.

دارندگان مدارک معادل کارشناسی ارشد مجاز به انتخاب رشته این آزمون نیستند.

متقاضیان صرفا مجاز به انتخاب یکی از دوره های دکتری تخصصی یا پژوهشی می باشند.

دانشجویان ترم آخر کارشناسی ارشد و دکتری با ارائه گواهی مبنی بر فراغت از تحصیل تا تاریخ 31 شهریور ۱۴۰۱ مجاز به شرکت در آزمون هستند.

داوطلبان حداکثر مجاز به ثبت نام در دو مجموعه یا رشته (با رعایت مدارک مورد پذیرش آن ها) هستند.

پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون دکتری در سال ۱۴۰۰ حتی در شرایط که ثبت نام خود را در دانشگاه انجام نداده اند و یا از رشته تحصیلی خود انصراف داده اند، مجاز به شرکت در آزمون دکتری وزارت بهداشت نیستند و در صورت عدم رعایت این امر، مسئولیت عواقب آن به عهده آن ها خواهد بود. (لازم به ذکر است این محرومیت نسبت به پذیرفته شدگان دانشگاه های شهریه پرداز صدق نمی کند.)

متقاضیان در صورتی مجاز به شرکت در آزمون می باشند که در مرحله قبل از شروع و یا پایان طرح نیروی انسانی خود باشند و چنانچه در حین انجام طرح در آزمون قبول شوند، امکان ترخیص آن ها برای ادامه تحصیل فراهم می گردد.

با توجه به قوانین مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت، اعمال سهمیه در این آزمون به صورت 25 درصد از ظرفیت هر کد رشته محل به (همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثران، آزادگان و همسر و فرزندان آنان و جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و همسران و فرزندان آن ها) و 5 درصد از ظرفیت هر کد رشته محل به (جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسر و فرزندان آن ها، همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه) می باشد.

شرایط عمومی

این شرایط از آن جهت عمومی خوانده می شوند که بین تمامی آزمون ها مشترک هستند.

اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان درج شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران و پذیرفتن قانون اساسی

عدم شهرت به فساد اخلاقی

عدم وابستگی به گروهک های ضد انقلابی

برخورداری از سلامت جسمی متناسب با رشته انتخابی

عدم اعتیاد به مواد مخدر

صلاحیت شرکت در آزمون های مختلف کشور با توجه به شرایط عمومی

عدم سوء پیشینه کیفری

مدارک مورد نیاز ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۲

یکی دیگر از دلایلی که مراجعه به دفترچه راهنمای ثبت نام را الزامی می سازد، اطلاع از لیست مدارک ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۲ می باشد. همچنین با نگاه به موارد فهرست شده پایین می توانید از مدارک مذکور آگاه شوید.

  1. فایل اسکن شده مدارک:

عکس داوطلب با ویژگی های مشخص (فاقد خط خوردگی، واضح و تمام رخ باشد.)

شناسنامه، کارت ملی و مدارک تحصیلی (کارشناسی ارشد مرتبط، دکتری حرفه ای یا گواهی معدل برای دانشجویان سال آخر)

فرم مربوط به دانشجویان ترم آخر که امضا و مهر شده باشد.

در صورتی که داوطلب مایل به استفاده سهمیه استعداد درخشان باشد، باید فایل اسکن شده اصل معرفی نامه را همراه مدارک ارسال نماید.

مدرک نظام وظیفه

۲. تکمیل اینترنتی فرم ثبت نام

۳. کد ۱۲ رقمی مربوط به سهمیه رزمندگان و ایثارگران

نکته : در صورتی که داوطلب معلولیت داشته باشد (کم بینایی، نابینایی، کم شنوایی، ناشنوایی و معلولیت جسمی حرکتی)، باید گواهی مربوطه را از سازمان بهزیستی استان ذیربط دریافت کند و فایل اسکن شده و مدارک آن را ارسال نماید.

نحوه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور صرفا برای گروه علوم پزشکی طراحی شده است و متقاضیان می توانند تمامی اخبار و اطلاعیه ها مانند زمان ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۲ و همچنین سامانه نام نویسی در آزمون های مورد نظر خود را از طریق همین سایت مشاهده نمایند. تمامی مراحل آزمون دکتری وزارت بهداشت توسط معاونت آموزشی مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام می شود، در نتیجه ثبت نام در این مقطع نیز همانند سایر آزمون های وزارت بهداشت به صورت اینترنتی و از طریق سامانه sanjeshp.ir به انجام می رسد.

مراحل ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت

۱ – ورود به سایت سنجش پزشکی کشور

۲ – دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام و مطالعه بخش های مختلف آن

۳ – تکمیل فرم پیش نویس ثبت نام آزمون دکتری بهداشت

۴ – پرداخت هزینه ثبت نام

۵ – تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام

۶ – دریافت کد رهگیری

پیج اینستاگرام :
koknkur.info.officia

آریان حیدری کلاسینو
آریان حیدری کلاسینو

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Scroll to Top