کنکور اینفو

بروزترین و برترین سایت کنکوری کشور

خبر های داغ کنکور
آخرین مقالات
آزمون های آزمایشی
مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی برای کنکور 1402 لازم الاجرا است

مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی برای کنکور ۱۴۰۲ لازم الاجرا است

قائم مقام ستاد علم و فناوری شورای انقلاب فرهنگی گفت: مصوباتی که شورای عالی انقلاب فرهنگی برای کنکور از سال ۱۴۰۲ پیش بینی کرده، لازم الاجرا است.

منصور کبگانیان در گفتگو با خبرنگاران درباره مخالفت برخی از نمایندگان مجلس با مصوبات کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی و سردرگمی داوطلبان برای کنکور ۱۴۰۲ گفت: نمایندگان حق دارند اعلام نظر کنند، اما مبنای ما، مبنای قوانین و ضوابط کشور است.

وی ادامه داد: تمام این مصوبات در حضور رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، رؤسای کمیسیون‌های مختلف، رئیس مجلس شورای اسلامی بحث شده است و عمده این مصوبات تناقضی با تصمیمات مجلس ندارد.

وی ادامه داد: فقط یک مورد در سنجش پذیرش دروس عمومی تناقضی بود که برای این موضوع راه حلی پیدا کردیم، بنابراین جایی برای اختلاف نظر وجود ندارد.

قائم مقام ستاد علم و فناوری شورای انقلاب فرهنگی گفت: اولین نهادی که در این چند سال وارد بحث سنجش و پذیرش شد شورای عالی انقلاب فرهنگی بود، البته ما خوشحال هستیم که برخی سال‌ها نیز مجلس شورای اسلامی به این موضوع ورود کرده است.

کبگانیان ادامه داد: رویه‌ای که مقام معظم رهبری پیشنهاد کرده‌اند این بود که اگر شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوعی ورود کرد، مجلس به آن موضوع ورود نکند و بالعکس اگر مجلس به موضوعی ورود پیدا کرد شورا به آن موضوع ورود نکند.

وی با اشاره به بخش تحصیلات تکمیلی یادآور شد: در بحث تحصیلات تکمیلی نیز با ریاست مجلس شورای اسلامی قرار گذاشته شده که شورا سیاست‌ها را تدوین کند. اکنون نیز تقریباً در حال آماده شدن است که بر آن اساس با همکاری مجلس، قانون مربوطه برای این موضوع اصلاح شود.

کبگانیان با اشاره به نگرانی دانش آموزان برای کنکور ۱۴۰۲ گفت: مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی لازم اجرا است این موضوع تصریح امام راحل و تصریح مقام معظم رهبری از ابتدا بوده و اخیراً نیز مقام معظم رهبری در ابلاغیه‌ای تصریح کردند، بنابراین شک نداشته باشند برنامه‌های کنکور خود را بر این اساس برنامه ریزی کنند، که البته اطلاع رسانی دقیق هم صورت خواهد گرفت.

پیج اینستاگرام :
koknkur.info.official

به نظرت شما بهترین انتشارات برای کتاب فیزیک کنکور چیه؟

نمایش نتیجه نظرسنجی

Loading ... Loading …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Scroll to Top