کنکور اینفو

بروزترین و برترین سایت کنکوری کشور

خبر های داغ کنکور
آخرین مقالات
آزمون های آزمایشی
زمان اجرای رتبه بندی معلمان مشخص شد

زمان اجرای رتبه بندی معلمان مشخص شد

علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در رابطه با اعتراضات معلمان در هفته معلم گفت: ببینید نکته‌ای که وجود دارد این است که کمیسیون براساس وظیفه با هر تلاشی که ممکن بود و توانی که داشت را به کار بست تا این قانون رتبه‌بندی برای معلمان عزیز تصویب شد. ترتیبات و موعدهای قانونی‌ این مساله هم دارد رعایت می‌شود، مثلا آموزش و پرورش یک ماه فرصت داشت برای تدوین آیین‌نامه و ۲۳ فروردین آیین‌نامه را نوشت و به دولت داد، دولت هم باید طبق زمان قانونی مصوبه آموزش و پرورش را بررسی کند.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی درخصوص آخرین وضعیت بررسی و اجرای قانون رتبه‌بندی، عنوان کرد: رتبه‌بندی معلمان در پایان سال ۹۹ توسط دولت وقت به مجلس آمده بود که کمیسیون آموزش مجلس حدودا یک سال روی آن کار کرد و تغییرات قابل توجهی به نفع معلمان در آن ایجاد شد تا اینکه در اواخر سال گذشته به تایید شورای نگهبان رسید. بعد از تایید و ابلاغ آن به دولت، وزارت آموزش و پرورش یک ماه فرصت داشت که آیین‌نامه اجرایی آن را تدوین کند که ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ آیین‌نامه به دولت تحویل داده شد که در آنجا هم به کمیسیون عمومی رفت. در جریان جلسات بررسی آیین‌نامه در دولت حدود ۲۶ تغییر در آن انجام شد که در نهایت یک آیین‌نامه روان و خوبی تدوین شد.

منادی سفیدان افزود: بعد از ابلاغ هیات دولت به آموزش و پرورش فکر می‌کنم حدودا تا اواخر خرداد این رتبه‌هایی که هیات‌های ممیزه براساس سوابق معلمان عزیز آماده کردند که شامل ۸۳۰ هزار نفر است، اعلام شود. 

نماینده مردم تبریز در مجلس درخصوص اعتبارات لازم برای اجرای این قانون، ابراز داشت: زمان اعمال رتبه‌بندی از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ خواهد بود، برای امسال ۳۸ هزار میلیارد تومان بودجه پیش‌بینی شده است و برای اجرا آن کاملا اعتبار وجود دارد.

وی درباره عدد و رقم افزایش‌ حقوق معلمان، گفت: اکنون افزایش ۱۰ درصدی مصوب بودجه برای کارکنان دولت اعمال شده و زمانی که رتبه‌بندی اجرایی شود، آن هم اعمال می‌شود که فکر می‌کنم افزایش حقوق‌ها از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود.

پیج اینستاگرام :
koknkur.info.official

به نظرت شما بهترین انتشارات برای کتاب فیزیک کنکور چیه؟

نمایش نتیجه نظرسنجی

Loading ... Loading …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Scroll to Top