بروزترین و برترین سایت کنکوری کشور

آخرین اخبار کنکور

خبر های داغ کنکور
آخرین مقالات
آزمون های آزمایشی
تغییرات مهم کنکور از سال 1403 اعمال می شود

تغییرات مهم کنکور از سال ۱۴۰۳ اعمال می شود

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اینکه از سال آینده کنکور بدون کاغذ برگزار می شود، گفت: از سال ۱۴۰۳ با تحقق این نوع آزمون، هر داوطلب می‌تواند هر یک ماه یا دو ماه یک بار به‌ صورت آزمایشی در رقابت‌های علمی شرکت و شانس خود برای حضور در دانشگاه مورد نظرش امتحان کند.

دکتر عبدالرسول پورعباس در نشست عوامل اجرایی آزمون‌ها در استان قم گفت: در برگزاری آزمون‌های امسال، اقدامات لازم برای جلوگیری از تخلفات صورت گرفته تا داوطلبان با امنیت کامل در این رقابت شرکت کنند.

معاون وزیر علوم در ادامه به برنامه‌های سازمان سنجش آموزش کشور برای سال‌های آینده اشاره کرد و افزود: آزمون‌های سراسری به سمت و سوی هوشمندی و الکترونیکی شدن می‌رود و از سال ۱۴۰۳ با تحقق این نوع آزمون، هر داوطلب می‌تواند هر یک ماه یا دو ماه یک بار به‌ صورت آزمایشی در رقابت‌های علمی شرکت و شانس خود برای حضور در دانشگاه مورد نظرش امتحان کند.

وی افزود: با برگزاری آزمون‌های هوشمند، داوطلبان می‌توانند دو آزمونی که به صورت آزمایشی در آن شرکت کرده‌اند و رضایت دارند را به عنوان آزمون‌های اصلی خود تلقی و اعلام کنند.

پور عباس در این نشست با اشاره به تاریخچه فعالیت‌های سازمان سنجش گفت: تا سال ۱۳۸۴ همه فعالیت‌های سازمان سنجش کاملاً دستی و کاغذی بود و هزاران نفر فقط در سازمان مرکزی در حال فعالیت بودند و سازمان‌های متعدد دیگری مانند چاپخانه‌ها، پست و …با سازمان همکاری می‌کردند. در این دوران در برخی روزها حدود ۱۰۰ تن کاغذ بین استان‌ها در حال جابجایی بود.

وی در مورد دوره بعدی فعالیت‌های سازمان سنجش افزود: از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸ کلیه فعالیت‌های سازمان الکترونیکی شد و نخستین نماد دولت الکترونیک در سازمان سنجش شکل گرفت که فواید بسیاری زیادی داشت و در سال ۱۳۸۵ نخستین آزمون زبان تمام الکترونیک و بدون کاغذ توسط سازمان سنجش برگزار شد و پس از آن آزمون‌های زبان بدون کاغذ برگزار شد.

وی افزود: در این دولت، برنامه ما برگزاری آزمون‌های دیگر و بویژه آزمون سراسری در سال ۱۴۰۳ بصورت بدون کاغذ است.

پیج اینستاگرام :
koknkur.info.official

به نظرت شما بهترین انتشارات برای کتاب فیزیک کنکور چیه؟

نمایش نتیجه نظرسنجی

Loading ... Loading …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Scroll to Top