بروزترین و برترین سایت کنکوری کشور

آخرین اخبار کنکور

خبر های داغ کنکور
آخرین مقالات
آزمون های آزمایشی
تاثیر معدل سه سال آخر در کنکور افزایش می یابد

تاثیر معدل سه سال آخر در کنکور افزایش می یابد

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تلاش دانش‌ آموزان صرفا برای جلسه کنکور تصریح کرد: در راستای تشویق دانش‌ آموزان و افزایش تمرکز آن‌ ها در طول دوره‌های تحصیلی، تأثیر معدل ۳ سال آخر در کنکور افزایش می‌یابد.

یوسف نوری در آیین افتتاحیه «سال بین‌المللی علوم پایه» که در سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد، با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) مبنی ‌بر توسعه علوم پایه و تبدیل آن به عرف، اظهار کرد: علوم پایه زمینه کاهش چالش‌ های اجتماعی، فنی، علمی و نقشه راهی برای بهبود رفاه جمعی برای نسل‌ های امروز و آینده را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به توسعه علوم پایه توسط آموزش و پرورش افزود: تبدیل علوم پایه به عرف از اهداف آموزش و پرورش است که باید زمینه آن ایجاد شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) بر موضوع جنبش نرم‌افزاری و تولید علم بیان کرد: در راستای دست‌ یابی به این هدف باید دوره‌ های مطالعاتی و پژوهشی پس از مقطع دکترا در دانشگاه‌ های کشور ایجاد شود.

نوری با تأکید بر اهمیت «خلاقیت ‌محور بودن دانش‌آموزان» ادامه داد: روش‌های حافظه ‌محور نه تنها تأثیری بر رشد و خلاقیت دانش‌آموزان ندارد بلکه پس از مدتی مطالب به فراموشی سپرده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اما روش‌های «خلاقیت‌ محور» علاوه بر ایجاد پویایی در بین دانش‌ آموزان زمینه بروز استعدادها و خلاقیت آن‌ ها را نیز فراهم می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به تلاش دانش‌آموزان صرفا برای جلسه کنکور تصریح کرد: در راستای تشویق دانش‌ آموزان و افزایش تمرکز آن‌ ها در طول دوره‌ های تحصیلی، تأثیر معدل ۳ سال آخر در کنکور افزایش می‌یابد.

نوری با اشاره به ضرورت تغییر برخی از برنامه‌ های درسی گفت: باید چیستی و چرایی درس خواندن به دانش آموزان آموزش داده شود تا با علم به اهمیت آموزش، وارد مدرسه شوند که در اینصورت دانش‌ آموز موفقی تربیت کرده‌ایم.

عضو کابینه دولت سیزدهم با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) مبنی ‌بر «فلسفه علم را از همان دوره ابتدایی به دانش آموزان یاد دهید» اضافه کرد: آموزگاران نقش پر رنگی را در زمینه بیان فلسفه و اهمیت آموزش برای دانش‌آموزان، دارند.

وی با بیان این که محتوای آموزشی نیز صرفا کتاب نیست، بیان کرد: محیط مدارس باید به گونه‌ای باشد که زمینه و عرصه‌های تربیت و آموزش را بر اساس اصول علمی فراهم کند.

پیج اینستاگرام :
koknkur.info.official

به نظرت شما بهترین انتشارات برای کتاب فیزیک کنکور چیه؟

نمایش نتیجه نظرسنجی

Loading ... Loading …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Scroll to Top