بروزترین و برترین سایت کنکوری کشور

آخرین اخبار کنکور

خبر های داغ کنکور
آخرین مقالات
آزمون های آزمایشی
میزان تاثیر معدل در کنکور ارشد 1401

تاثیر معدل در کنکور ارشد ۱۴۰۱

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، طبق مصوبه سیزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی ۳۰ آذر ۹۸ در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱، حدنصاب نمره علمی در هر رشته گرایش و در تمامی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی بزرگتر یا مساوی ۵ است.

به همین منظور به استناد این مصوبه، متقاضیان در کدضریب‌هایی مجاز به انتخاب رشته شده‌اند که نمره علمی کدضریب مربوطه بزرگتر یا مساوی ۵ باشد.

گزینش نهایی بر اساس نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل مقطع کارشناسی (لیسانس) انجام خواهد گرفت.

اعمال ۲۰ درصد معدل مقطع کارشناسی بر اساس مصوبه کمیته مطالعه و برنامه ریزی آزمون تحصیلات تکمیلی، به صورت تراز اعمال خواهد شد.

متقاضیان در درج معدل خود باید نهایت دقت لازم را داشته باشند، در صورت مغایرت معدل اعلام شده با معدل واقعی متقاضی و در صورت نداشتن حداقل نمره قبولی با معدل واقعی، مطابق ضوابط قبولی این دسته از متقاضیان «لغو» خواهد شد.

داوطلبان در صورتی که در مقطع کارشناسی ناپیوسته(کاردانی) شرکت کرده باشند، میانگین معدل مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته اعمال و تراز خواهد شد.

ممنوعیت ثبت‌نام دانشجویان با معدل کمتر از ۱۲

دانشجویان سال آخر و دانش‌آموختگان مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته که از ۳۱ شهریور ۸۶ به بعد فارغ‌التحصیل شده‌اند، در صورتی‌که معدل آنان کمتر از ۱۲  باشد، حق ثبت‌نام و شرکت در کنکور ارشد را ندارند.

متقاضیان غیرایرانی شرط معدل ندارند.

شرط معدل برای ثبت‌نام متقاضیان غیرایرانی در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته لازم نیست.

پیج اینستاگرام :
koknkur.info.official

به نظرت شما بهترین انتشارات برای کتاب فیزیک کنکور چیه؟

نمایش نتیجه نظرسنجی

Loading ... Loading …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Scroll to Top