بروزترین و برترین سایت کنکوری کشور

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی

امتحانات مدارس الکترونیکی می شود

امتحانات مدارس الکترونیکی می شود

معاون خط مشی گذاری ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: وزارت آموزش و پرورش در تلاش است که آزمون‌ های شهریور یا دی‌ ماه را به طور آزمایشی با استاندارد های متناسب مصوبه جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی و به صورت الکترونیکی برگزار کند.

مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی ۲۵ تیرماه توسط سیدابراهیم رئیسی رئیس این شورا برای اجرا  ابلاغ شد.

به گفته سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، مصوبه این شورا در مورد کنکور سراسری برای برقراری عدالت آموزشی است، زیرا سبب ایجاد شانس یکسان برای داوطلبان در تمام نقاط کشور و در هر طبقه اجتماعی و اقتصادی می شود، برگزاری کنکور سراسری با اضطراب در میان داوطلبان همراه است که با اجرای مصوبه جدید این اضطراب بسیار کاهش می‌یابد و از طرفی با اجرای مصوبه جدید عدالت آموزشی بیشتری برقرار می‌شود چرا که در حال حاضر ۸۰ درصد قبولی‌ها در رشته‌های پرطرفدار به دهک‌های بالای جامعه اختصاص دارد.

وی خاطرنشان کرد: براساس آمار کارشناسان، سه دهک بالای جامعه دارای ۸۷ درصد معدل پایین و ۸۴ درصد کسب رتبه زیر ۳ هزار هستند که این مسأله نشان دهنده برقراری عدالت آموزشی نیست. البته این مسأله در مقایسه آماری استان های کشور هم وجود دارد.

عاملی گفت: آمار نشان می دهد دانش آموزان دارای معدل ۱۹ و ۲۰ در استان‌هایی مانند سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، چهار محال و بختیاری، کرمان، گلستان و گیلان درصد کمی از قبولی های رشته‌های علوم ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی را دارند، با اجرای این مصوبه، سنجش داوطلبان کنکور به صورت متناسب انجام می‌شود یعنی دیگر تفاوتی بین دهک های مختلف اقتصادی وجود نخواهد داشت و افراد داوطلب کنکور در مناطق محروم هم می‌توانند در رشته‌های پررقابت دانشگاه، ادامه تحصیل دهند.

پیج اینستاگرام :
koknkur.info.official

🔰 دانلود بهترین جزوه های دهم _ یازدهم _ دوازدهم 🔰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا