بروزترین و برترین سایت کنکوری کشور

آخرین اخبار کنکور

خبر های داغ کنکور
آخرین مقالات
آزمون های آزمایشی
افزایش ظرفیت دانشجوی پزشکی در کنکور 1402

افزایش ظرفیت دانشجوی پزشکی در کنکور ۱۴۰۲

دکتر ابوالفضل باقری فرد در خصوص موضوع رعایت میزان پذیرش در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: فصل الخطاب وزارت بهداشت، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

وی افزود: در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی جداولی مربوط به تعداد افزایش ظرفیت و تعداد نهایی ظرفیت پذیرش در پزشکی و دندانپزشکی اعلام شده است.

معاوم آموزشی وزارت بهداشت گفت: سال گذشته باید ۹۶۰۰ نفر در رشته پزشکی پذیرش می‌کردیم که این تعداد پس از اعلام نهایی نتایج کنکور به ۱۰ هزار و ۲۶۲ نفر رسید.

وی افزود: دلیل آن هم از سوی سازمان سنجش اینطور اعلام شده است که به دلیل محدودیت‌هایی که دارند و نمره‌های داوطلبان مشابه است نمی‌توانند افراد را جدا کنند. بنابراین وزارت بهداشت بیشتر از ظرفیت اعلامی در پزشکی پذیرش داشته است.

باقری فرد خاطرنشان کرد: در دندانپزشکی هم طبق جدول مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی میزان افزایش ظرفیت موظفی وزارت بهداشت در رشته دندانپزشکی در پایان سال ۱۴۰۲ که هنوز نتایج کنکور آن اعلام نشده، تعداد ۲ هزار و ۲۱۹ نفر است. این در حالی است که ما تنها در سال ۱۴۰۱ تعداد ۲ هزار و ۲۵۹ نفر دانشجوی دندانپزشکی پذیرفتیم و وزارت بهداشت در اعمال قانون جلوتر عمل کرده است.

وی اظهار داشت: امسال هم وزارت بهداشت به شورای عالی انقلاب فرهنگی و سازمان سنجش اعلام کرده است که مصوبه شورا فصل الخطاب است و تعداد پذیرش در رشته پزشکی ۱۱ هزار و ۵۲۰ نفر است. کمتر از این تعداد پذیرش قطعاً صورت نخواهد گرفت اما پذیرش بیشتر از این تعداد هم در توان وزارت بهداشت نیست.

معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، فقط وزارت بهداشت موظف به اجرای این مصوبه نیست و سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور اداری و استخدامی هم وظایف دارند که متأسفانه تاکنون اعتباری برای تأمین زیرساخت‌های پذیرش دانشجویان جدید به وزارت بهداشت پرداخت نشده است.

باقری فرد تاکید کرد: درصد و میزان افزایش پذیرش دانشجو در پزشکی و دنداپزشکی از سوی وزارت بهداشت رعایت شده است و تاکنون ۷۰۰ نفر هم بیشتر از جدول اعلامی دانشجو به وزارت بهداشت داده شده است.

وی گفت: امسال هم سازمان سنجش باید طوری برنامه ریزی کند که تعداد نهایی پذیرش براساس مصوبه شورا در وزارت بهداشت پذیرش شود. میزان پذیرش قطعاً کمتر نخواهد بود اما پذیرش بیشتر از ظرفیت اعلامی در توان وزارت بهداشت نیست.

برای پیگیری اخبار کنکور و آزمون های استخدامی از طریق اینستاگرام، روی لینک زیر کلیک کنید:

پیج اینستاگرام :
koknkur.info.official

به نظرت شما بهترین انتشارات برای کتاب فیزیک کنکور چیه؟

نمایش نتیجه نظرسنجی

Loading ... Loading …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Scroll to Top