بروزترین و برترین سایت کنکوری کشور

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی

اخبار تکمیلی مصوبات کنکور ۱۴۰۲

اخبار تکمیلی مصوبات کنکور 1402

رجبعلی برزویی معاون خط مشی گذاری ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره مصوبه جدید این شورا گفت: مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ۳ شاه بیت اصلی دارد.

مهم‌ترین آن این است که بطور مرحله ای انتقال تاثیر مثبت معدل به سمت تاثیر قطعی معدل در پذیرش دانشگاه می‌رود، امسال در کنکور تاثیر مثبت سوابق تحصیلی ۴۰ درصد بود، یعنی امتحانات پایان ترم سراسری سال دوازدهم تاثیر مثبت در کنکور داشتند، سال آینده یعنی سال ۱۴۰۲ این تاثیر ۴۰ درصدی از مثبت به قطعی تبدیل می‌شود و  بعد این روند تا ۶۰ درصد پیش می رود.

وی افزود: دومین شاه بیت مرتبط با دروس عمومی است، این دروس مهم هستند اما دانش‌آموزان توجهی به آنها ندارند و این مباحث را نمی‌خوانند، در سال آخر از آذرماه دانش‌آموزان دیگر کاری با کتاب‌های درسی ندارند و تمام دغدغه آنها کنکور می‌شود و دیگر با منابع درسی کاری ندارند، دروس عمومی چون جایگاه ویژه‌ای دارد در سوابق تحصیلی دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. قبلا ۳ درس در نمره نهایی کنکور لحاظ می‌شد اما براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از این پس به مرور تمام دروس لحاظ می‌شود.

برزویی خاطرنشان کرد: شاه بیت سوم آن است که حداقل سالی ۲ بار آزمون سراسری برگزار می‌شود و هر آزمون هم ۲ سال معتبر خواهد بود، داوطلب به هر دلیلی اگر در یک آزمون دچار مشکل شد، می‌تواند در آزمون بعدی جبران کند.

مصوبه جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از ابلاغ نیازمند هماهنگی‌هایی در راستای برگزاری صحیح آن بین دستگاه‌های متولی اجرای آن بود.

تشکیل شورای راهبری برای اجرای مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی

برزویی با اشاره به تشکیل کمیته راهبری و شورای راهبری در راستای اجرایی کردن مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت:کمیته راهبری مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور بنده، معاونان مرتبط وزارت آموزش و پرورش و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور هفته‌ای یکبار برگزار می‌شود.

وی افزود: شورای راهبری مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی هم متشکل از دبیر شورا، دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور، وزیر علوم، وزیر آموزش و پرورش، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، معاون خط مشی گذاری ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی و مدیران مرتبط به صورت ماهانه برگزار می‌شود.

معاون خط مشی گذاری ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: تا پایان مردادماه وزارت آموزش و پرورش موظف شده است که مواد و ضرایب دروس را آماده و به شورای سنجش و پذیرش تحویل دهد تا این شورا در ابتدای شهریورماه برنامه ریزی لازم را داشته و مصوبات را به مردم اعلام کند.

وی خاطرنشان کرد: برای داوطلبان هنرستانی، فنی حرفه ای، هنر و زبان هم قرار شده  است که تا ۱۵ شهریور چگونگی ایجاد سوابق تحصیلی مشخص و اطلاع رسانی شود، همچنین وزارت آموزش و پرورش در تلاش است که آزمون‌های شهریور یا دی‌ماه را به طور آزمایشی با استانداردهای متناسب مصوبه جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی و به صورت الکترونیکی برگزار کند.

برزویی به داوطلبان کنکور اطمینان داد که تمام تلاش شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت آمورش و پرورش و وزارت علوم در راستای برقراری شرایطی امن برای لحاظ سوابق تحصیلی و برگزاری امتحانات استاندارد و برقراری عدالت کامل است و داوطلبان نباید دغدغه داشته باشند.

وی به داوطلبان تاکید کرد که بدون دغدغه به مطالعه دروس خود بپردازند و به شایعات توجهی نداشته باشند.

پیج اینستاگرام :
koknkur.info.official

🔰 دانلود بهترین جزوه های دهم _ یازدهم _ دوازدهم 🔰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا