بروزترین و برترین سایت کنکوری کشور

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی

مشاوره کنکور

مشاوره کنکور

در این مطلب به بررسی صفر تا صد جزئیات مرتبط با ” مشاوره کنکور ” خواهیم پرداخت و اطلاعات تکمیلی مربوط به آن را نیز تشریح خواهیم کرد .

کنکور و مسائل مرتبط با آن نقش مشاوره و برنامه ریزی را بیش از پیش برجسته تر می کند . برنامه ریزی تحصیلی می بایست توسط یک فرد متخصص انجام بگیرد تا بتواند مطلوب ترین نتیجه را برای فرد فراهم کند .

آگاهی از نحوه انجام برنامه ریزی یک اصل بسیار مهم در موفقیت تحصیلی تلقی می شود . در واقع دانستن تکنیک های برنامه ریزی صحیح و اصولی چیزی است که می تواند شما را از سایر رقبایتان پیشتاز کند و وجه تمایزی میان شما و سایر داوطلبان کنکوری باشد .

در امر انتخاب رشته و برنامه ریزی مطالعاتی باید تمام جنبه های فردی و اجتماعی و … را در نظر گرفت که ای موضوع بر عهده روانشناسان و مشاوران است .

هنگامی که یک فرد ، بدون توجه به شرایط شخصی خود ، دست به برنامه ریزی بزند بی شک رغبت و انگیزه ای در او ایجاد نخواهد شد و نتیجه آن دلسردی از مطالعه و افت تحصیلی خواهد بود .

از آنجایی که راهنمایی و مشاوره کنکور ، مستقیما در آینده شغلی و کاری دانش آموزان تاثیر گذار است ، اهمیت این موضوع زمانی آشکار می شود که با انجام برنامه ریزی های مناسب و بسترسازی های اصولی ، می توان زمینه رشد و شکوفایی دانش آموزان را فراهم نمود .

مشاوره تحصیلی یک فرآیند یاورانه و یاری رساننده است که در آن به فرد کمک می شود تا متناسب با استعداد ها و علائق خود و با توجه به خصوصیات شخصیتی اش رشته تحصیلی مناسبی را انتخاب کرده و برنامه ریزی مطالعاتی مطلوبی را انجام بدهد .

در مشاوره ، دانش آموزان به سمت رشته های تحصیلی مورد نیاز جامعه سوق داده می شوند تا علاوه بر تامین نیاز های فردی ، نیازهای تخصصی جامعه نیز برطرف گردد .

مشاوره کنکور ، این امکان را برای دانش آموزان کنکوری فراهم می آورد که با در نظر گرفتن تمام جنبه های شخصیتی و رشد و تکامل فرد ، بهترین برنامه ریزی مطالعاتی را اجرایی کند .

اگر چه ذکر این نکته الزامی است که یکی از عواملی که نقش اصلی را در پیشرفت تحصیلی و کسب موفقیت در آزمون سراسری بر عهده دارد ، هوش و استعداد فرد است .

مشاوره کنکور

تاثیر بهره گیری از یک برنامه مطالعاتی صحیح و اصولی بر هیچکس پوشیده نیست . بنابراین به منظور افزایش کیفیت مطالعه دروس مختلف ، می توان از یک متخصص یا مشاور در این زمینه کمک گرفت تا بتوان بهترین نتیجه را گرفت .

دوران کنکور عنوان یکی از زمان های سرنوشت ساز و حیاتی در مطالعه دروس هر دانش آموز به حساب می آید که در موفقیت تحصیلی نقش چشمگیری را ایفا می کند .

چرا که همچون سکویی پرتابی ، داوطلبان و دانش آموزانی را که از این فرصت به نحو احسن استفاده می کنند ؛ از سایر رقبا جلو می اندازد .

در نتیجه استفاده حداکثری از این دوران و انجام برنامه ریزی صحیح و اصولی ، یکی از پیش نیاز های موفقیت در داوطلبان کنکور است .

نقش مشاوره کنکور

برنامه ریزی و مشاوره کنکور ، یکی از مهم ترین اصول موفقیت در آزمون سراسری از گذشته تاکنون بوده است . شما هیچ فرد موفقی را نخواهید یافت که بدون برنامه ریزی به چنین جایگاهی رسیده باشد.

اما نکته مهم این است که برنامه ریزی با استفاده از اصول مشخصی پایه ریزی شده باشد. هر چه برنامه ریزی که از آن پیروی می کنید متناسب با استاندارد های روز باشد یک گام بلند به هدف خود نزدیک تر شده اید.

در این راستا نقش مشاوران کنکور بیش از پیش برجسته می گردد , به گونه ای که یکی از گام های اساسی برای موفقیت رد کنکور و کسب رتبه و تراز عالی در آزمون سراسری ، بهره گیری از یک مشاور خبره و اگاه است .

به عبارت دیگر داشتن برنامه ریزی اصولی یکی از مهم ترین گام های موفقیت کنکوری ها تلقی می شود . همه رتبه های برتر کنکور در سال های گذشته از یک برنامه ریزی اصولی و منظم پیروی می کردند که توانسته اند به چنین رتبه و ترازی دست پیدا کنند.

دانش آموزان ، داوطلبان و کلیه متقاضیانی که می خواهندیکی از رتبه های برتر امسال کنکور سراسری باشید بهتر است با اصول برنامه ریزی دقیق و منظم آشنا شوند.

  • در قسمت زیر می توانید مهمترین اصول برنامه ریزی و مشاوره کنکوری را مشاهده کنید :
ردیفمهمترین اصول برنامه ریزی مشاوره کنکور
۱تعیین هدف معقولانه متناسب با ویژگی های فردی
۲انعطاف پذیری و رعایت تنوع مطالعاتی
۳آشنایی با سبک های مطالعاتی هر درس
۴تناسب برنامه ریزی با ویژگی های شخصیتی دانش آموزان
۵شناخت و آشنایی همه جانبه با رشته تحصیلی مورد علاقه
۶آگاهی از منابع و بودجه بندی آزمون سراسری
۷رعایت پیش نیاز دروس و تناسب میان دروس عمومی و اختصاصی
۸رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت
۹گنجاندن نقاط جبرانی و مرور در برنامه ریزی تحصیلی
۱۰اختصاص زمان کافی به تست زنی و جمع بندی دروس
۱۱بهره گیری از منابع کمک آموزشی استاندارد
۱۲شرکت در یک آزمون آزمایشی استاندارد
۱۳و …

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با این زمینه ، از طریق پیج اینستاگرام و کانال تلگرام ، با تیم حرفه ای کنکور اینفو همراه باشید :

  • پیج اینستاگرام کنکور اینفو :

پیج اینستاگرام :
konkur.info.official

  • کانال تلگرام کنکور اینفو :

کانال تلگرام :
konkurinfotelegram

🔰 دانلود بهترین جزوه های دهم _ یازدهم _ دوازدهم 🔰

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا