کنکور اینفو

بروزترین و برترین سایت کنکوری کشور

خبر های داغ کنکور
آخرین مقالات
آزمون های آزمایشی
قبولی دندان پزشکی

قبولی دندان پزشکی

در این مطلب به بررسی صفر تا صد جزئیات مرتبط با ” قبولی دندان پزشکی ” خواهیم پرداخت و اطلاعات تکمیلی مربوط به آن را نیز تشریح خواهیم کرد .

دندان‌ پزشکی از رشته‌ های پزشکی مرتبط با سلامت دهان و دندان است. دندان‌ پزشک به تشخیص و درمان بیماری‌ های دهان و دندان می‌ پردازد و از همین رو عنوان دهان‌ پزشکی نیز ذکر شده‌ است.

رشته دندان‌ پزشکی در مقطع دکترای عمومی نحوه پیشگیری و درمان بیماری‌ های دهان و دندان را آموزش می‌ دهد و یکی از پر طرفدار ترن رشته های کنکور سراسری تلقی می شود .

به طوری که هر ساله عده ی زیادی از دانش آموزان و داوطلبان کنکوری تجربی را به خود جذب می کند . البته این رشته از دشوارترین رشته های تحصیلی آزمون سراسری است که رتبه و تراز عالی برای جذب آن مورد نیاز است .

دندان‌پزشکی دانشی تخصصی است که سلامت دهان و دندان را به عنوان عضوی مهم در سلامت تن و روان ، زیبایی و ادا کردن کلمات تأمین می‌کند.

همچنین به یاری این دانش می‌ توان بسیاری از بیماری‌ ها را در مراحل اولیه شناخت و از پیشرفت آن‌ ها جلوگیری نمود. برخی دندان‌ پزشکان پس از فارغ‌ التحصیلی از مقطع عمومی درصدد گرفتن تخصص برمی‌آیند.

دوره‌ های تخصصی به‌ طور میانگین سه سال طول می‌ کشند و هر دندان‌ پزشک پس از طی این دوره که دستیاری (رزیدنتی) نامیده می‌ شود، دندان‌ پزشک متخصص در همان تخصص می‌ گردد. برای گرفتن برخی تخصص‌ ها مانند «جراحی دهان و فک و صورت» زمانی بیش از سه سال لازم است.

تخصص یکی از مراحل تحصیل دندان‌ پزشکی است. دوره دندان‌ پزشکی عمومی معمولاً شش سال است. دانشجویان این رشته، قبل از اخذ مدرک ، در دو آزمون رسمی علوم‌ پایه و صلاحیت بالینی شرکت می‌ کنند.

در ادامه این دوره برخی از دندان‌ پزشکان ممکن است در دوره‌ های تخصصی شرکت کنند و پس از طی این دوره که به دستیاری موسوم است، تبدیل به یک دندان‌ پزشک متخصص در همان تخصص خاص شوند.

رشته دندان پزشکی

به طور کلی افرادی در این رشته جذب پذیرفته می گردند که از قوای روانی کامل و جسمانی بالا بهره من می باشند و سرعت عمل بالایی را در کار خود نشان می دهند .

اکثر این افراد از مهارت های بالایی در در دروس پایه و دروسی همچون انگلیسی بر خوردار هستند و می بایست هماهنگی مناسبی را در حرکات مختلف همچون دست و چشم در انجام کارهای ظریف از خود نشان بدهند .

روابط عمومی و مهارت کلامی بالا ، دقت عمل و توجه به جزئیات ، صبر و تحمل در برابر فشار کاری ، روحیه خلاق همراه با ذوق و سلیقه ، مطالعه مستمر و فراگیری دانش جدید نیز از دیگر ویژگی های دندان پزشکان است که این ویژگی ها می بایست در آن ها تقویت شوند .

  • لیست دروس پایه رشته دندانپزشکی به شرح زیر است :
ردیفلیست دروس پایه
۱فیزیک پزشکی
۲بیوشیمی نظری
۳ بیوشیمی عملی
۴آناتومی نظری
۵آناتومی عملی
۶بافت شناسی انسانی نظری
۷بافت شناسی انسانی عملی
۸فیزیولوژی نظری
۹فیزیولوژی عملی
۱۰ژنتیک انسانی
۱۱جنین شناسی عمومی
۱۲میکروب شناسی نظری
۱۳میکروب شناسی عملی
۱۴ایمنی شناسی نظری
۱۵ایمنی شناسی عملی
۱۶آسیب شناسی عمومی
۱۷آمار پزشکی
۱۸دندانپزشکی و روش تحقیق
۱۹بهداشت عمومی و اکولوژی محیط زیست

قبولی دندان پزشکی

عوامل موثر در موفقیت در مسیر کنکور ، به دو دسته کلی تقسیم می شوند :

  • عوامل محیطی
  • عوامل درونی

عوامل محیطی ، مانند تشویق ها یا ترغیب های دیگران ، تاثیر به سزایی در دستیابی به موفقیت در کنکور سراسری دارند . افرادی که همواره از حمایت های خانواده و جامعه برخوردار هستند ، انگیزه بیشتری را در خود برای رسدن به سطح بالایی از موفقیت احساس می کنند . این امر از لحاظ روانشناسی ثابت شده است که هر گاه میان محرک های موجود و پاسخ ارائه شده ، رابطه ی خوب و خوشایندی برقرار باشد آن رابطه تقویت می شود و بر عکس .

عوامل درونی نیز به عواملی اطلاق می شود که فرد آن ها را در خود در می یابد و در درون خود احساس می کند . اراده و پشتکار جز این عوامل به حساب می ایند و می بایست از سوی خود دانش آموز یا فرد تقویت شود .

  • در لیست زیر برخی از فاکتور های کلیدی برای موفقیت در مسیر آزمون سراسری و قبولی دندان پزشکی را مشاهده می کنید :
ردیففاکتور های کلیدی برای قبولی دندان پزشکی
۱تعیین هدف (اهداف کوتاه مدت و بلند مدت)
۲ایمان و باور به توانایی ها و استعداد های خود
۳داشتن برنامه ریزی مناسب و اصولی (برنامه کوتاه مدت و بلند مدت)
۴داشتن اراده و پشتکار
۵بهره بردن از راهنمایی های یک مشاور خبره و حرفه ای
۶استفاده از منابع و کتب استاندارد
۷شرکت در آزمون های آزمایشی استاندارد و هنجار شده
۸آشنایی با سبک های مختلف مطالعاتی
۹کنترل اضطراب و استرس و بهبود بهداشت روانی خود
۱۰مطالعه مستمر

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با این زمینه ، از طریق پیج اینستاگرام و کانال تلگرام ، با تیم حرفه ای کنکور اینفو همراه باشید :

  • پیج اینستاگرام کنکور اینفو :

پیج اینستاگرام :
konkur.info.official

  • کانال تلگرام کنکور اینفو :

کانال تلگرام :
konkurinfotelegram

به نظرت شما بهترین انتشارات برای کتاب فیزیک کنکور چیه؟

نمایش نتیجه نظرسنجی

Loading ... Loading …

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Scroll to Top