بروزترین و برترین سایت کنکوری کشور

آخرین اخبار کنکور

خبر های داغ کنکور
آخرین مقالات
آزمون های آزمایشی
شرایط جذب هیات علمی وزارت بهداشت

شرایط جذب هیات علمی وزارت بهداشت

وزارت بهداشت هر ساله از طریق فراخوان جذب هیات علمی اقدام به ثبت نام اساتیدی می نماید که دارای مدرک کارشناسی ارشد به بالا بوده و سایر شرایط اختصاصی و عمومی را دارا هستند. شرایط جذب هیئت علمی علوم پزشکی در متن هر یک از فراخوان ها منتشر و در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. علاقه مندان به محیط تدریس و آموزش می توانند با بررسی فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت،  اطلاع دقیق از زمان و نحوه ثبت نام آن، شانس خود را برای اشتغال در سمت هیات علمی امتحان کنند. علاقه مندانی که در رشته های علوم پایه و یا بالینی در مقطع ارشد و یا بالاتر فارغ التحصیل شده اند، چنانچه واجد شرایط و ضوابط اعلام شده در فراخوان جذب باشند، می توانند در زمان مقرر با فراهم آوردن کلیه مدارک لازم نسبت به ثبت نام در این فراخوان اقدام نمایند. برای آگاهی از شرایط عمومی و اختصاصی ویژه نام نویسی در فراخوان جذب هیات علمی با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید. در ادامه این مقاله شرایط عمومی و اختصاصی جذب هیات علمی وزارت بهداشت را توضیح می دهیم.

شرایط اختصاصی فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت ۱۴۰۱

۱. دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد در رشته های علوم پایه یا دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی (و یا گواهی دوره فلوشیپ) در رشته های بالینی و یا دانشنامه دکتری تخصصی (ph.D)

۲. حداکثر سن تعیین شده برای داوطلبان با مدرک کارشناسی ارشد ۳۵ سال و برای داوطلبان با مدرک دانشنامه دکتری تخصصی (ph.D) و دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی و یا دوره فلوشیپ ۴۵ سال در نظر گرفته شده است.

 داوطلبان استخدام شده ای که دارای مدرک دکترای تخصصی، بورد تخصصی و فوق تخصصی هستند فقط در صورت باقی ماندن حداقل ۱۵ سال از سنوات خدمتشان می توانند نسبت به ثبت نام در فراخوان جذب هیات علمی اقدام نمایند. البته در موارد استثنایی علی رغم باقی مانده کمتر از ۱۵ سال از سنوات خدمت، در صورت تایید ضرورت به کارگیری این دسته از داوطلبان توسط هیات ممیزه دانشگاه یا مرکزی، می توانند در فرآیند جذب شرکت نمایند.

 مستخدمین کشوری با مدرک کارشناسی ارشد به استثنای کارشناسی ارشد رشته تکنولوژی اتاق عمل (با رعایت شرایط تبصره ۱) نمی توانند در فراخوان شرکت نمایند.

۳. افراد مشغول به تحصیل حق ثبت نام در فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت را ندارند.

تبره: در صورتی که متقاضیان در زمان انجام مراحل جذب در یکی از آزمون های ph.D، فوق تخصص و یا فلوشیپ پذیرفته شوند نیز مشمول این بند بوده و پرونده آن ها از فرآیند جذب خارج خواهد شد.

۴. شرکت در آزمون فراخوان دانشگاه ها برای متعهدین خدمت به دانشگاه ها و دانش آموختگان مقاطع مورد تحصیلی بلامانع است. (این دسته از افراد که تعهدات خود را در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی می گذرانند، تنها می توانند در فراخوان سایر دانشگاه ها با موافقت کتبی موسسه مبداء، شرکت نمایند.)

شرکت کنندگان با مدرک کارشناسی ارشد و ph.D که بر اساس نیاز دانشگاه به صورت کتبی، تعهدات خود را به صورت غیر هیات علمی می گذرانند نیز می توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد شرکت نمایند و در صورت موافقت دانشگاه محل خدمت، می توانند برای شرکت در جذب سایر دانشگاه ها نیز ثبت نام نمایند.)

مشمولین قانون نحوه تامین هیات علمی، بعد از گذراندن دوره خدمت نظام وظیفه (24 ماه)، امکان شرکت در این فراخوان را دارند و جذب نهایی این داوطلبان پس از طی دوره تعهد و اخذ کارت پایانم خدمت امکان پذیر خواهد بود.

: متخصصین متعهد خدمت درمانی تنها در صورت دارا بودن موافقت کمیسیون مشترک درمان و آموزش وزارت متبوع امکان شرکت در فراخوان دانشگاه محل تعهد را دارند و اگر دانشگاه محل تعهد موافقت نماید می توانند در فراخوان سایر دانشگاه ها نیز شرکت نمایند. نکته قابل توجه این است که اگر کمتر از ۶ ماه به پایان تعهدات درمانی متقاضیان باقی مانده باشد شرکت نمودن آن ها در فراخوان بلامانع می باشد.

متخصصین متعهد خدمت درمانی که برای پذیرش در دوره تخصصی از سهمیه استخدامی و یا از سهمیه مناطق محروم و سهمیه خانم ها استفاده کرده اند، فقط در صورت دارا بودن موافقت کمیسیون مشترک درمان و آموزش وزارت متبوع می توانند در فراخوان شرکت نمایند.

متخصصین دارای دانشنامه تخصصی دندانپزشکی که در دانشگاه به صورت درمانی یا هیات علمی تعهد دارند، می توانند در فراخوان دانشگاه محل انجام تعهدات، شرکت نمایند. چنان چه این داوطلبان بتوانند موافقت دانشگاه محل خدمت یا تعهد خود را کسب کنند خواهند توانست در فراخوان سایر دانشگاه ها نیز شرکت نمایند.

داوطلبان دارنده مدرک دانشنامه فوق تخصصی که تعهدات فوق تخصص خود را به صورت درمانی یا هیات علمی می گذرانند تنها می توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد خود شرکت کنند. در صورتی که حداکثر ۶ ماه به پایان تعهدات این متقاضیان باقی مانده باشد، با کسب موافقت دانشگاه محل خدمت یا تعهد امکان شرکت در فرآیند جذب سایر دانشگاه ها را نیز خواهند داشت.

دانش آموختگان مقاطع دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد جهت شرکت در فراخوان نیاز به شروع تعهدات در دانشگاهها ندارند.

۵. پذیرش مدارک مشابه ممنوع می باشد به همین دلیل، عنوان رشته متقاضیان می بایست دقیقا با عنوان رشته درج شده در فراخوان مطابقت داشته باشد.

۶. مطابق با مصوبات هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، نخبگان برای شرکت در این فراخوان می توانند 4 انتخاب (دو انتخاب آموزشی و دو انتخاب پژوهشی) داشته باشند. لازم به ذکر است که داوطلبان نخبه می بایست گواهی نخبگی را در زمان شرکت در فراخوان ارائه نمایند.

۷. داوطلبان ایثارگر شامل فرزندان و همسران شهدا، جانبازان ۱۵ درصد و بالاتر، آزادگان و همسران و فرزندان آنان، همسران و فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه که دارای مدرک علمی دکترای مورد تایید وزارت های علوم و بهداشت می باشند در صورتی که شرایط علمی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی را داشته باشند، در اولویت استخدام قرار دارند.

۸. متقاضیانی که تحصیلات خود را از طریق دوره های مجازی یا غیرحضوری به پایان رسانده اند نمی توانند در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور شرکت نمایند.

۹. داوطلبانی که اعضای هیات علمی هستند و شاغل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور می باشند، نمی توانند در این فراخوان شرکت نمایند.

۱۰.  شرکت کنندگانی که بورسیه دانشگاه خاصی هستند تنها در صورت انتقال تعهدات بورس به دانشگاه دیگر می توانند در فراخوان آن دانشگاه شرکت نمایند، در غیر این صورت تنها می توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد بورسیه شرکت کنند.

۱۱. متقاضیان دارنده مدرک تحصیلی بالاتر از رشته و مقطع اعلام شده در فراخوان، حق شرکت در فراخوان اعلام شده در مقطع پایین‌تر را ندارند.

تبصره: در مواردی که اعلام نیاز دوره فلوشیپ قید شده است، تصمیم‌گیری در مورد بررسی پرونده‌ها با مدرک تخصصی (درصورت عدم مراجعه متقاضی با مدرک دوره فلوشیپ اعلام شده) بر عهده هیات مرکزی جذب خواهد بود.

همچنین متقاضیان می بایست به هنگام ثبت نام در قسمت ارسال تصویر مدارک لازم در انتهای فرم ثبت نام، فایل پیوست با عنوان مستندات مربوط به جداول ۱۲ گانه هیات علمی پژوهشی را دریافت و پس از مطالعه، موارد ذکر شده در این جداول را بارگذاری و ثبت نام خود را تکمیل کنند.

شرایط عمومی جذب هیات علمی وزارت بهداشت ۱۴۰۱

اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و قانون اساسی

دارا بودن تابعیت جمهوری اسلامی ایران

ایمان به دین اسلام یا یکی از ادیان مطرح در قانون اساسی

نداشتن سابقه محکومیت کیفری و جزایی

نداشتن حکم محرومیت از استخدام در ارگان های دولتی

نداشتن اعتیاد

دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت سربازی (آقایان)

تایید صلاحیت های متقاضی در هیات اجرایی دانشگاه

شرایط شرکت نخبگان

بر اساس مصوبات هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، نخبگان می‌توانند جهت شرکت در فراخوان ۵ انتخاب داشته باشند که باید دو انتخاب آموزشی و دو انتخاب پژوهشی باشد. واجدین شرایط نخبگی با امتیاز ویژه در فرآیند پذیرش هیأت علمی دانشگاه‌ها دارای اولویت هستند مشروط بر آنکه گواهی نخبگی را در زمان شرکت در فراخوان ارائه کنند.

ایثارگران شامل فرزندان و همسران شهدا، جانبازان ۱۵ درصد و بالاتر، آزادگان و همسران و فرزندان آنان، همسران و فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، رزمندگان با حداقل ۶ سابقه حضور در جبهه که دارای مدرک علمی دکتری مورد تأیید وزارتین علوم و بهداشت هستند و شرایط علمی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی را داشته باشند در اولویت استخدام قرار دارند.

متقاضیانی که از طریق آموزش از راه دور (دوره‌های مجازی) و یا دوره‌های غیرحضوری تحصیلات خود را به پایان رسانیده اند و اعضای هیأت علمی شاغل به صورت رسمی و پیمانی در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور، نمی‌توانند در فراخوان جذب هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور شرکت کنند.

متقاضیانی که بورسیه دانشگاه خاصی هستند تنها در صورت انتقال تعهدات بورس به دانشگاه دیگر می‌توانند در فراخوان آن دانشگاه شرکت کنند، در غیر این صورت تنها می‌توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد بورسیه شرکت کنند.

متقاضیان دارنده مدرک تحصیلی بالاتر از رشته و مقطع اعلام شده در فراخوان، حق شرکت در فراخوان اعلام شده در مقطع پایین‌تر را ندارند و در مواردی که اعلام نیاز دوره فلوشیپ قید شده، تصمیم گیری در مورد بررسی پرونده‌ها با مدرک تخصصی (درصورت عدم مراجعه متقاضی با مدرک دوره فلوشیپ اعلام شده) بر عهده هیأت مرکزی جذب خواهد بود.

شرایط شرکت برخی از رشته‌ها

دانش آموختگان رشته‌های مامایی، بهداشت باروری و کلیه گرایش‌های پرستاری تنها به صورت بالینی جذب دانشگاه‌های علوم پزشکی خواهند شد.دانش آموختگان رشته‌های طب هوا فضا- طب ورزشی- طب کار- پزشکی اجتماعی و طب سالمندی پس از فراغت از تحصیل می‌توانند در فراخوان شرکت کنند.

دانش آموختگان رشته پزشکی قانونی به شرط ارائه عدم نیاز سازمان پزشکی قانونی می‌توانند در فراخوان شرکت نکنند. چنانچه در هر یک از مراحل پذیرش یا پس از آن خلاف اطلاعات اعلام شده توسط متقاضی محرز شود، مراحل طی شده کان لم یکن تلقی شده و در صورت صدور حکم استخدامی حکم صادره لغو و بلا اثر می‌شود.

شرکت در فراخوان دو دانشگاه مجاز خواهد بود. از بین اولویتهای انتخابی متقاضی، اولویت با جذب در دانشگاهی است که هیأت مرکزی جذب تائید کرده است و متقاضی مکلف است در اولین محلی که هیأت مرکزی جذب تائید می‌کند به خدمت مشغول شود.

استخدام اعضای هیأت علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی منوط به موافقت سازمان اداری استخدامی کشور با اعطای مجوز جهت جذب خواهد بود. همچنین استخدام منوط به داشتن ردیف و مجوزهای استخدامی توسط دانشگاه‌های ذیربط است.

استخدام اعضای هیأت علمی در مرتبه استادیار به صورت تمام وقت جغرافیایی و در مرتبه مربی به صورت تمام وقت استو متقاضیانی که در مقطع کارشناسی ارشد جهت مرتبه مربی در رشته پرستاری به صورت پرستاری مستقر در بالین جذب می‌شوند به استناد آئین نامه پرستاری مستقر در بالین تا ۵ سال حق ادامه تحصیل در مقطع بالاتر را ندارند.

زمان ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت ۱۴۰۱

داوطلبان شرکت در این فراخوان می بایست برای سهولت و هموار کردن مسیر هدف خود از جزئیات زمانبندی جذب هیات علمی وزارت بهداشت آگاه باشند. لازم به ذکر است متقاضیان پس از سنجیدن شرایط ذکر شده در دفترچه راهنما در زمان مقرر شده با مراجعه به سایت ثبت نامی اقدام به ثبت نام نمایند.

همانطور که توضیح داده شد وزارت بهداشت هر سال جهت تکمیل کردن کادر هیات علمی دانشگاه ها فراخوانی را منتشر می کند که تعداد داوطلبانی که در این فراخوان ثبت نام می کنند زیاد است لذا متقاضیان برای ثبت نام، باید از زمانبندی هر کدام از مراحل جذب هیات علمی وزارت بهداشت مطلع باشند.

طبق آخرین فراخوان اعلام شده جذب هیات علمی وزارت بهداشت مهلت ثبت نام از ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۱ آغاز شده و تا ۷ آذرماه ادامه خواهد داشت. همچنین بر اساس جدیدترین اطلاعیه منتشر شده، زمان ثبت نام این فراخوان مجددا تا پایان روز شنبه مورخ ۱۲ آذرماه 1401 تمدید شده است. 

نحوه ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت

ثبت نام فراخوان جذب هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی سال ۱۴۰۱ زیر نظر مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت بهداشت برگزار می شود و لذا متقاضیان ثبت نام در نوزدهمین فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت ۱۴۰۱ موظف هستند طبق تقویم زمانبندی ثبت نام سال جاری در مهلت ارائه شده وارد سامانه جذب به نشانی jazb.aac.behdasht.gov.ir شده و با طی مراحل لازم ثبت نام خود را انجام دهند.

مراحل ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت ۱۴۰۱

۱ – ورود به سایت جذب اعضای هیات علمی وزارت بهداشت به نشانی jazb.aac.behdasht.gov.ir

۲ – مطالعه اطلاعیه و انتخاب گزینه ” گروه جذب اعضای هیات علمی “

۳ – انتخاب گزینه ” فرم ثبت‌ نام فراخوان جذب اعضای هیات علمی “

۴ – ورود به صفحه ثبت نام و ” شروع ثبت نام در نوزدهمین فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت “

۵ – تکمیل فرم ثبت نام، بارگذاری مدارک و دریافت شماره رهگیری

لیست رشته های جذب هیات علمی وزارت بهداشت ۱۴۰۱

باکتری شناسی پزشکیزیست فناوری پزشکی
بیوتکنولوژی داروییژنتیک پزشکی
ویروس شناسی پزشکیآموزش بهداشت و ارتقاء سلامت
اپیدمیولوژی پزشکیانفورماتیک پزشکی
ایمنی شناسی پزشکیباکتری شناسی پزشکی
بیوتکنولوژی پزشکیبیوتکنولوژی دارویی
بیوشیمی بالینیبیهوشی
پاتولوژیپروتئومیکس کاربردی
جراحی بیماری پستانرادیو تراپی
رادیولوژیزنان و زایمان
طب سنتی ایرانیطب فیزیک و توانبخشی
علوم تغزیهفیزیوتراپی
مهندسی بافتناباروری
ویروس شناسیآمار زیستی
انگل شناسیاورولوژی
بیماری های پوستبیماری های داخلی
بیهوشیپرستاری
تکنولوژی اتاق عملجراحی عمومی
جراحی عمومیچشم پزشکی
رادیولوژیروماتولوژی
ریه بزرگسالانزنان و زایمان
طب اورژانسقارچ شناسی
گوارش و کبد بالغینگوش، گلو، بینی و جراحی سر و گردن
نفرولوژیآموزش بهداشت و ارتقاء سلامت
اپیدمیولوژیبهداشت حرفه ای
بیماری قلب و عروقبیوشیمی بالینی
بیهوشیپزشکی اجتماعی
تکنولوژی اتاق عملرادیولوژی و بهداشت پرتوی
مامایی_ بهداشت باروریمدیریت خدمات بهداشتی
معارف اسلامیمهندسی بهداشت محیط
طب اورژانسخون شناسی آزمایشگاهی و بانک خون یا علوم انتقال خون
طب اورژانسفیزیولوژی پزشکی
سلامت در بلایا و فوریت هاسیاست گذاری سلامت
علوم تشریحیمدیریت خدمات بهداشتی
ارتودنسیانکولوژی
سم شناسیغدد بزرگسال

پیج اینستاگرام :
koknkur.info.officia

به نظرت شما بهترین انتشارات برای کتاب فیزیک کنکور چیه؟

نمایش نتیجه نظرسنجی

Loading ... Loading …

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Scroll to Top