کنکور اینفو

بروزترین و برترین سایت کنکوری کشور

آریان حیدری کلاسینو
آریان حیدری کلاسینو
سهمیه بهیاران و کارمندان کنکور 1403

سهمیه بهیاران و کارمندان کنکور ۱۴۰۳

در این مطلب به بررسی صفر تا صد جزئیات سهمیه بهیاران و کارمندان کنکور۱۴۰۳ خواهیم پرداخت و اطلاعات جامع و کاملی را در این رابطه ارائه خواهیم داد .

داوطلبان آزمون سراسری ، مشمول سهمیه های مختلفی هستند که می توان آن ها را در هنگام ثبت نام و همچنین انتخاب رشته ، با توجه به شرایط دانش آموز یا داوطلب اتخاذ کرد .

استفاده از هر سهمیه ، با داشتن یکسری شرایط مشخص و از پیش تعیین شده امکان پذیر می باشد که جزئیات آن ها در اطلاعیه های مختلف سازمان سنجش ، قابل پیگیری هستند . همچنین میزان تاثیر سهمیه با یکدیگر متفاوت بوده که در ادامه مطلب به توضیح جزئیات آن خواهیم پرداخت .

 • به طور کلی انواع سهمیه های موثر در آزمون سراسری ، برای هر پنج گروه آزمایشی شرکت کننده در کنکور سراسری ، به شرح زیر است :
 1. مناطق
 2. ایثارگران (۲۵ درصد)
 3. ایثارگران (۵درصد)
 4. رزمندگان
 5. خانواده شهدا
 6. بهیاران
 7. کارمندان
 8. مناطق محروم و سیل زده رشته های غیرپزشکی
 9. مناطق محروم رشته های گروه آموزش پزشکی

سهمیه بهیاران مختص گروه آزمایشی تجربی است که داوطلبان گروه آزمایشی تجربی در صورت دارا بودن شرایط لازم می توانند از آن استفاده نمایند. در ادامه این مطلب جزئیات سهمیه بهیاران و کارمندان در آزمون سراسری ۱۴۰۳ را تشریح و بررسی خواهیم کرد .

سهمیه بهیاران کنکور۱۴۰۳

این نوع سهمیه صرفا به بهیاران تعلق می گیرد و افرادی که دارای مدرک بهیاری هستند می توانند از این سهمیه در آزمون سراسری بهره ببرند .

این نوع سهمیه به یک گروه تعلق می گیرد و صرفا این قشر از افراد می توانند از سهمیه بهیاران در آزمون سراسری بهره ببرند.

بر طبق این سهمیه ۵% ظرفیت هر یك از رشته محل­ های پرستاری در دوره روزانه و در كلیه استان­های كشور (بر حسب میزان متقاضیان هر كدرشته محل ) به بهیاران واجد شرایط اختصاص پیدا می کند .

 • در جدول زیر می توانید افرادی را که مشمول دریافت سهمیه بهیاران می شوند را مشاهده بفرمایید :
ردیفافراد مشمول سهمیه بهیاران
۱بهیاران (افراد دارای مدرک بهیاری)

سهمیه کارمندان کنکور۱۴۰۳

یکی دیگر از سهمیه های خاص آزمون سراسری ، سهمیه تعلق گرفته به کارمندان است که به یک سری از افراد واجد شرایط (مثل شرط سنی و بومی استانی) تعلق میگیرد . این نوع سهمیه به چند گروه تعلق می گیرد و صرفا این قشر از افراد می توانند از سهمیه کارمندان در آزمون سراسری بهره ببرند.

استفاده از این سهمیه دارای شرایط سنی بوده و داوطلبان با حداکثر سن ۳۵ سال می توانند از این نوع سهمیه استفاده کنند .

حدود ۱۰ درصد از ظرفیت رشته ­های نوبت دوم (شبانه) به كارمندان رسمی  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، دانشگاه­ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری با حداکثر ۳۵ سال سن و بومی استان مربوط اختصاص می یابد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با این زمینه ، از طریق پیج اینستاگرام و کانال تلگرام ، با تیم حرفه ای کنکور اینفو همراه باشید :

 • پیج اینستاگرام کنکور اینفو :

پیج اینستاگرام :
konkur.info.official

 • کانال تلگرام کنکور اینفو :

کانال تلگرام :
konkurinfotelegram

آریان حیدری کلاسینو
آریان حیدری کلاسینو

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Scroll to Top