کنکور اینفو

بروزترین و برترین سایت کنکوری کشور

آریان حیدری کلاسینو
آریان حیدری کلاسینو
زمان اعلام نتایج کنکور ریاضی 1402

زمان اعلام نتایج کنکور ریاضی ۱۴۰۲

پس از برگزاری کنکور سراسری، نتایج اولیه که شامل درصد هر درس و تراز و رتبه داوطلب در سهمیه می شود که داوطلبان بر اساس اطلاعاتی که نتایج اولیه مشخص میکند، پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته و انجام انتخاب رشته نتایج نهایی توسط سازمان سنجش اعلام می شود. در این نوشته به توضیح صفر تا صد زمان اعلام نتایج کنکور ریاضی ۱۴۰۲ نوبت دوم (تیر ماه) می پردازیم، با ما همراه باشید.

کنکور ریاضی ۱۴۰۲

کنکور ریاضی ۱۴۰۲ شامل سوالات دروس اختصاصی سه درس ریاضیات، فیزیک و شیمی می باشد.

کنکور ریاضی نسبت به کنکور گروه های آزمایشی دیگر از تعداد متقاضیان کمتری برخوردار می باشد اما کم بودن تعداد متقاضیان کنکور ریاضی به معنای راحت بودن سوالات این آزمون و قبولی آسان در رشته ها و دانشگاه های برتر رشته ریاضی نبوده و داوطلبان کنکور ریاضی که هدف قبولی در رشته های برتر گروه آزمایشی ریاضی از جمله مهندسی نفت، معماری و … در دانشگاه های برتر را دارند باید درصد های بالایی را در هر سه درس اختصاصی کنکور ریاضی کسب کنند.

کنکور سراسری ۱۴۰۲ رشته ریاضی، اولین کنکور ریاضی با تغییرات جدید و اساسی می باشد که نوبت اول آن در دی ماه ۱۴۰۲ برگزار شد و نوت دوم در تیر ماه برگزار می شود.

زمان برگزاری کنکور ریاضی ۱۴۰۲ تیر ماه

بر اساس تقویم آموزشی و آزمون های سازمان سنجش، داوطلبان کنکور ریاضی ۱۴۰۲ نوبت دوم در صبح چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۲ بر سر جلسه آزمون خواهند نشست.

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور ریاضی ۱۴۰۲

بر اساس تقویم زمان بندی سازمان سنجش زمان اعلام نتایج کنکور ریاضی ۱۴۰۲ در دهه اول یا دهه دوم مرداد ماه ۱۴۰۲ خواهد بود.

در این بازه زمانی گفته شده نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۲ تیر ماه اعلام می شود و سپس در اواخر مرداد ماه دفترچه انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲ منتشر می شود.

داوطلبان کنکور ۱۴۰۲ هر دو نوبت انتخاب رشته خود را در تابستان ۱۴۰۲ انجام می دهند و نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲ در شهریور ماه ۱۴۰۲ توسط سازمان سنجش منتشر می شود.

نحوه دریافت نتایج کنکور ریاضی ۱۴۰۲ تیر ماه

۱_ ورود به سایت سازمان سنجش و انتخاب گزینه سراسری در منوی سمت راست.

۲_ انتخاب گزینه دریافت کارنامه اولیه.

۳_ انتخاب یکی از سه روش،برای وارد کردن اطلاعات و ورود به پنل دریافت نتایج.

انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲ رشته ریاضی

معمولا دو هفته پس از اعلام نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۲، دفترچه های انتخاب رشته برای ۵ گروه آزمایشی تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان توسط سازمان سنجش منتشر می شود و داوطلبان باید اولویت های انتخاب رشته خود را تعیین کنند.

انتخاب رشته نوبت اول و دوم کنکور ۱۴۰۲ پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲ به طور همزمان و یکبار انجام می شود.

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور ریاضی ۱۴۰۲ تیر ماه

پس از انتخاب رشته در اواخر شهریور ماه، نتایج انتخاب رشته داوطلبان اعلام می شود و داوطلبان بر اساس نتایج نهایی اعلام شده، متوجه قبولی در رشته و دانشگاه و یا عدم قبولی در کنکور می شوند.

کسانی که در کنکور ۱۴۰۲ قبول شده باشند در یک بازه زمانی که توسط سازمان سنجش اعلام می کند باید برای ثبت نام اولیه دانشگاه به صورت غیر حضوری اقدام کنند پس از آن توسط دانشگاه اعلام می شود که به صورت حضوری برای انتخاب واحد، ثبت نام خوابگاه و … اقدام کنند.

برای پیگیری اخبار کنکور و آزمون های استخدامی از طریق اینستاگرام، روی لینک زیر کلیک کنید:

پیج اینستاگرام :
koknkur.info.official

آریان حیدری کلاسینو
آریان حیدری کلاسینو

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Scroll to Top