بروزترین و برترین سایت کنکوری کشور

آخرین اخبار کنکور

خبر های داغ کنکور
آخرین مقالات
آزمون های آزمایشی
روش مطالعه فیزیک کنکور

روش مطالعه فیزیک کنکور

فیزیک می تواند درسی سرنوشت ساز باشد، علت آن هم این است که اکثر بچه ها در این درس ضعیف هستند و همچنین علاقه ای به پیشرفت در این درس ندارند. پس به راحتی با مطالعه و حل تمرین در این درس، در این درس، می توانید جهش بزرگی ایجاد کنیم، با ما همراه باشید تا با بررسی روش مطالعه فیزیک کنکور بتوانید راه های پیشرفت در این درس را پیدا کنید.

باید بدانید حداقل لازمه حل سوالات فیزیک کنکور آشنایی کافی با محاسبات ریاضی است. پس در صورتی که در محاسبات مشکل دارید قدم اول در روش مطالعه فیزیک این است که برای تقویت محاسبات ریاضی هم تلاش کنید. تا به خاطر ضعف در محاسبات دچار مشکل نشوید.

روش مطالعه فیزیک

حالا به بررسی و شناخت روش مطالعه فیزیک می پردازیم. برای مطالعه فیزیک شبیه ریاضی باید پس از خرید کتاب کنکور مناسب،مفاهیم را از درسنامه کتاب تست یا جزوه درسی یاد بگیرید. حل سوالات آموزشی در تفهیم موضوع بسیار اهمیت دارد. اصلا تصور نکنید با مطالعه و روخوانی کتاب درسی یا درسنامه یا جزوه برای حل سوال آمادگی پیدا می کنید .نه. لازمه این موضوع حل تعداد کافی تست و تمرین می باشد.

در اصل حل سوالات است که شما را در فیزیک با تجربه تر می کند. هرچه تجربه تان بیشتر آمادگی و تسلط و اعتماد به نفس هم بیشتر می شود. پس از حل سوالات آموزشی و اتمام فصل تست های مخلوط و کلی از آن فصل باز هم با رویکرد آموزشی حل کنید. مرور و دوره پیاپی را در فیزیک هم باید مورد توجه داشته باشید. در هر دور مطالعه باید به تعداد مناسبی تست مروری حل کنید. پس از دست کم دو دور می توانید کم کم حل تست های زماندار را هم شروع کنید . در کل در درس فیزیک، باید بسیار صبور و با برنامه و پر تلاش باشید تا بتوانید یک نتیجه ایده آل بگیرید.

پیش نیازهای فیزیک

در درس فیزیک بهتر است زنجیره ها را بشناسید و هر زنجیره را به ترتیب بخوانید.در این صورت بالاترین بازدهی را خواهید داشت. قبل از آن دو مبحث مهم که جزء پیش نیاز ها محسوب می شود را یاد بگیرید. اول اندازه گیری و کمیت های عددی. دوم بردارها و کمیت های برداری.بدون آشنایی با این مباحث در حین خواندن فصل های بعدی احساس سر در گمی خواهید کرد و در غیر اینصورت احتمالا، روش مطالعه فیزیک که در این مقاله به شما آموزش دادیم، برای شما نتیجه نخواهد بود.

فصل های زنجیره ای فیزیک

حالا سراغ معرفی زنجیره ها می رویم. زنجیره اول نور نام دارد. برای نظام قدیم این زنجیره شامل آینه تخت و سایه، آینه کروی، شکست نور و منشور و عدسی های کروی می شود. زنجیره دوم حرکت نام دارد که شامل حرکت شناسی، دینامیک، کار وانرژی و حرکت نوسانی است. زنجیره سوم ویژگی های فیزیکی مواد شامل چگالی و فشار است. زنجیره چهارم گرما، تعادل گرمایی و قانون گاز ها و ترمودینامیک است.

زنجیره پنجم الکتریسیته است که شامل الکتریسیته ساکن، خازن، الکتریسیته جاری و مدارها است. زنجیره ششم با نام مغناطیس شامل مغناطیس و القای الکترومغناطیسی است. زنجیره هفتم موج است که فصل های نوسان، موج های مکانیکی، صوت و موج الکترومغناطیسی را در بر می گیرد. زنجیره هشتم هم فیزیک جدید شامل فیزیک اتمی و ساختار هسته می باشد. شما می توانید زنجیره را از ابتدا و تا انتها پیش بروید. در کنار یک زنجیره به طور موازی مطالعه یک زنجیر دیگر هم امکان پذیر است.

بودجه بندی فیزیک کنکور ۱۴۰۱ ریاضی

بودجه بندی کنکور ۱۴۰۱ ریاضی در درس فیزیک، درس فیزیک هم از اهمیت زیادی بر خوردار است و هم به خاطر تنوع مباحثی که دارد، نتیجه گیری در آن مشکل است.پس از بررسی و مطالعه بودجه بندی فیزیک کنکور ریاضی قافل نشوید.

فصلتعداد سوالات در کنکور ۹۸تعداد سوالات در کنکور ۹۹
فصل ۱ دهم۰۱
فصل ۲ دهم۲۲
فصل ۳ دهم۳۳
فصل ۴ دهم۴۴
فصل ۵ دهم۳۲
فصل ۱ یازدهم۵۴
فصل ۲ یازدهم۴۵
فصل ۳ یازدهم۲۲
فصل ۴ یازدهم۲۲
فصل ۱ دوازدهم۵۵
فصل ۲ دوازدهم۵۵
فصل ۳ دوازدهم۴۶
فصل ۴ دوازدهم۲۲
فصل ۵ دوازدهم۲۱
فصل ۶ دوازدهم۲۱
مجموع سوالات۴۵ تست ۴۵تست

بودجه بندی فیزیک کنکور ۱۴۰۱ تجربی

فصلتعداد کنکور سوالات در کنکور ۹۸تعداد کنکور سوالات در کنکور ۹۹
فصل ۱ دهم۱۱
فصل ۲ دهم۲۱
فصل ۳ دهم۲۳
فصل ۴ دهم۳۲
فصل ۱ یازدهم۳۳
فصل ۲ یازدهم
۳۴
فصل ۳ یازدهم۳۲
فصل ۱ دوازدهم۳۴
فصل ۲ دوازدهم۳۲
فصل ۳ دوازدهم۴۶
فصل ۴ دوازدهم۳۲
مجموع سوالات۳۰ تست۳۰ تست

صحبت پایانی

با رعایت کردن این سیر مطالعاتی کار شما در روش مطالعه فیزیک ساده تر و اصولی تر خواهد بود. در درس فیزیک پشتکار و صبر بسیار مهم بوده و کمک می کند هرچه سریعتر بر قله این درس بایستید.

پیج اینستاگرام :
konkur.info.official

به نظرت شما بهترین انتشارات برای کتاب فیزیک کنکور چیه؟

نمایش نتیجه نظرسنجی

Loading ... Loading …

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Scroll to Top