کنکور اینفو

بروزترین و برترین سایت کنکوری کشور

آریان حیدری کلاسینو
آریان حیدری کلاسینو
دروس عمومی کنکور 1402 هنر

دروس عمومی کنکور ۱۴۰۲ هنر

در این مطلب به بررسی صفر تا صد اطلاعات و جزئیات مربوط به دروس عمومی کنکور ۱۴۰۲ هنر خواهیم پرداخت و توضیحات تکمیلی را ارائه خواهیم داد .

کنکور ۱۴۰۲ با حواشی زیادی همراه است و قرار بر این بود که تغییرات گسترده ای در نحوه برگزاری آن لحاظ گردد که یکی از مهمترین تغییرات آن ، حذف دروس عمومی است .

در جدیدترین اخبار منتشر شده از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور ، کنکور ۱۴۰۲ همانند سایر آزمون های سراسری برگزار نخواهد شد و تغییرات گسترده ای را به همراه دارد .

ابراهیم سوزنچی معاون سیاست گذاری شورای عالی انقلاب فرهنگی ، در مصاحبه ای با شبکه دو سیما ، از تدوین ۵ مصوبه جدید در نحوه برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۲ خبر داد و اعلام کرده بود که ۵ ماده از مواد اصلی تصویب شده است .

سازمان سنجش طی اطلاعیه ای اعلام نمود :

آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ بر مبنای قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور ، با تغییرات زیادی همراه است و بدیهی است تغییرات جزئی مورد نیاز و مصوب شورای سنجش و پذیرش برای آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین سازمان سنجش اضافه کرد :

باتوجه به ماده واحده تکمیل و اصلاح موادی از سیاست ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از پایان متوسطه) مصوب جلسه ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی که در تاریخ ۲۵ تیرماه سال جاری ابلاغ شده است و نظر به اینکه در ماده ۱۰ مصوبه مذکور اعلام شده است که از تاریخ تصویب لازم الاجراست.

ضمن عرض پوزش از کلیه داوطلبان عزیز و والدین محترم آنان، به استحضار می رساند آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ براساس مصوبه فوق الذکر شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار می شود. جزئیات فنی و اجرایی این آزمون پس از تصویب در شورای سنجش و پذیرش دانشجو اطلاع رسانی خواهد شد.

سرفصل دروس عمومی کنکور ۱۴۰۲ هنر

  • سر فصل های دروس عمومی کنکور هنر ، به ترتیب ، شامل دروس زیر است :
ردیفنام درس
۱زبان و ادبیات فارسی
۲زبان عربی
۳دین و زندگی
۴زبان انگلیسی

تغییرات کنکور ۱۴۰۲

با توجه به مصوبه ی شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره تغییرات کنکور ۱۴۰۲ ، چهار تغییر قطعی در کنکور ۱۴۰۲ داریم که شامل موارد زیر است :

  1.  حذف دروس عمومی
  2. تاثیر قطعی سوابق تحصیلی به مزان ۴۰ درصد
  3. حذف زیر گروه ها
  4. برگزاری دو کنکور در سال

متقاضیان شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۲ باید آرامش خود از بابت تغییرات به وجود آمده حفظ کنند چراکه تغییرات برای همه یکسان است .

متقاضیان می بایست بر اساس تغییرات به وجود آمده برنامه ریزی خود را شروع کرده و مسیر خود را ادامه دهند تا به نتیجه دلخواه برسند

داوطلبان پشت کنکوری اگر نمرات خوبی در سال دوازدهم ندارند برای امتحانات ترمیم معدل که از سمت سازمان آموزش و پرورش برنامه ی آن اعلام می گردد،آماده شوند.

در کل تغییرات پیش آمده به نفع متقاضیان می باشد و باید پس از اعلام برنامه ها از سمت سازمان های مجری امر مفصل تر راجع به تغییرات پیش آمده اظهارنظر کرد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با ” دروس عمومی کنکور ۱۴۰۲ هنر ” پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید :

پیج اینستاگرام :
konkur.info.official

آریان حیدری کلاسینو
آریان حیدری کلاسینو

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Scroll to Top