بروزترین و برترین سایت کنکوری کشور

آخرین اخبار کنکور

خبر های داغ کنکور
آخرین مقالات
آزمون های آزمایشی
دانلود دفترچه انتخاب رشته صرفا با سوابق تحصیلی کنکور 1402

دانلود دفترچه انتخاب رشته صرفا با سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۲

در این مطلب به بررسی صفر تا صد دانلود دفترچه انتخاب رشته صرفا با سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۲ خواهیم پرداخت و جزئیات مرتبط با آن را شرح خواهیم داد .

در آزمون سراسری ۱۴۰۲ پنج گروه آزمایشی به رقابت با یکدیگر می پردازند که به شرح زیر است :

  • گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی
  • گروه آزمایشی علوم تجربی
  • گروه آزمایشی علوم انسانی و معارف اسلامی
  • گروه آزمایشی هنر
  • گروه آزمایشی زبان های خارجی

یکی از راه های ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته های مورد علاقه داوطلبان ، استفاده از رشته های بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی است .

پذیرش دانشجو از طریق سوابق تحصیلی در دو نوبت (مهر ماه و بهمن ماه) از سوی سازمان سنجش و آموزش انجام می پذیرد و به طور معمول برای پذیرش دانشجو در هر نیم سال یک دفترچه مجزا منتشر می شود.

در سال های اخیر و با توجه به اهمیت یافتن سوابق تحصیلی و همچنین تاثیر بالای معدل داوطلبان در آزمون سراسری ، یکی از امکاناتی که از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور برای کلیه داوطلبان و متقاضیان فراهم شده است ؛ انتخاب رشته صرفا با سوابق تحصیلی می باشد .

دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی کنکور۱۴۰۲ صرفا از سوی سازمان سنجش کشور به نشانی https://sanjesh.org/ منتشر می شود .

دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری برای ورودی مهر ماه و بهمن ماه در سایت سازمان سنجش به نشانی https://sanjesh.org/ قابل دریافت است .

متقاضیان می‌ توانند بر اساس ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه راهنمای مربوط برای پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) در دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی نسبت به ثبت‌ نام و تکمیل فرم انتخاب رشته در حداکثر ۱۵۰ کد رشته‌ محل به روش اینترنتی ، اقدام کنند.

داوطلبان می توانند کد رشته های مرتبط با رشته های تحصیلی بدون آزمون را در دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری ۱۴۰۲ مشاهده کنند و سپس  نسبت به انتخاب رشته در این کد رشته ها اقدام بفرمایند و بدین ترتیب بدون کنکور وارد دانشگاه های مختلف شوند .

زمان انتخاب رشته صرفا با سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۲

دفترچه راهنمای ثبت‌ نام و جدول کد رشته محل‌ های مربوط به پذیرش مذکور از روز گذشته یکشنبه به تاریخ ۲۹ مرداد روی درگاه اطلاع‌ رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت .

متقاضیان ثبت‌ نام در رشته‌ هایی که پذیرش آنها در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) صورت می‌ گیرد، می‌ توانند نسبت به ثبت‌ نام و انتخاب رشته برای گزینش در این رشته‌ ها از روز سه‌ شنبه ۳۱ مرداد تا روز شنبه چهارم شهریور اقدام نمایند.

داوطلبانی که در نوبت‌ های اول و دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ ثبت‌ نام نموده ولی در جلسه آزمون غایب بودند نیازی به ثبت نام مجدد برای رشته‌ هایی که پذیرش آنها با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است ندارند و می‌ توانند با مراجعه به سامانه جامع آزمون سراسری نسبت به انتخاب حداکثر تعداد ۱۵۰ کد رشته‌ محل از رشته‌ های بدون آزمون اقدام نمایند.

مهلت انتخاب رشته صرفا با سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۲ :سه‌ شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ لغایت شنبه ۴ شهریور ۱۴۰۲

دانلود دفترچه انتخاب رشته صرفا با سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۲

  • در جدول زیر می توانید دفترچه انتخاب رشته صرفا با سوابق تحصیلی کلیه رشته های شرکت کننده در کنکور ۱۴۰۲ را مشاهده و دانلود بفرمایید :
نیمسال تحصیلیدانلود دفترچه انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی
دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور ۱۴۰۲ (ورودی مهر ماه)لینک دانلود
دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور ۱۴۰۲ (ورودی بهمن ماه)به محض انتشار به روز رسانی خواهد شد .

دانلود دفترچه انتخاب رشته صرفا با سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۲ (دانشگاه آزاد)

  • در جدول زیر می توانید دفترچه انتخاب رشته صرفا با سوابق تحصیلی کلیه رشته های شرکت کننده در کنکور ۱۴۰۲ را مشاهده و دانلود بفرمایید :
نیمسال تحصیلیدانلود دفترچه انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی
دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور ۱۴۰۲ (ورودی مهر ماه)لینک دانلود
دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور ۱۴۰۲ (ورودی بهمن ماه)به محض انتشار به روز رسانی خواهد شد .

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با این زمینه ، از طریق پیج اینستاگرام و کانال تلگرام ، با تیم حرفه ای کنکور اینفو همراه باشید :

  • پیج اینستاگرام کنکور اینفو :

پیج اینستاگرام :
konkur.info.official

  • کانال تلگرام کنکور اینفو :

کانال تلگرام :
konkurinfotelegram

به نظرت شما بهترین انتشارات برای کتاب فیزیک کنکور چیه؟

نمایش نتیجه نظرسنجی

Loading ... Loading …

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Scroll to Top