کنکور اینفو

بروزترین و برترین سایت کنکوری کشور

خبر های داغ کنکور
آخرین مقالات
آزمون های آزمایشی
ترمیم معدل کنکور

ترمیم معدل کنکور

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری سبب شده است که معدل نهایی برای کنکوری ها از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد.
بر اساس اخباری که اخیرا درباره افزایش تاثیر سوابق تحصیلی و معدل کتبی نهایی در کنکور سراسری اعلام شده است، داوطلبان کنکوری بیش از پیش نگران نمرات نهایی خود هستند و شرکت در آزمون های ترمیم معدل اهمیت بسیاری پیدا کرده است و تعداد داوطلبان بیشتری تمایل به شرکت در این آزمون دارند.
اگر به هر دلیلی عملکرد قابل قبولی در امتحانات نهایی نداشتید می توانید با شرکت در آزمون های ترمیم معدل شرکت کنید و با ارتقا معدل کتبی نهایی خود شانس قبولی خود در آزمون سراسری را افزایش دهید.

شرایط شرکت در آزمون ترمیم معدل

به فارغ التحصیلان دوره متوسطه و دبیرستان (از سال ۸۴ به بعد) و دارندگان مدرک پیش دانشگاهی (از سال ۹۱ به بعد  اجازه شرکت در این آزمون داده می شود.

فارغ التحصیلان فنی حرفه ای و کاردانش در صورت تمایل به شرکت در آزمون سراسری و اعمال تاثیر سوابق بر کارنامه آزمون خود می توانند در امتحانات نهایی رشته گروه مربوطه شرکت کنند.

همچنین داوطلبانی مدرک دیپلم خود را قبل از سال ۸۴ و مدرک پیش دانشگاهی خود را قبل از سال ۹۱ اخذ نموده اند مشمول سوابق تحصیلی نخواهند شد.


ترمیم معدل برای دروس انتخابی شما انجام می شود. برای شرکت در این آزمون محدودیتی برای دروس انتخابی ندارید.
محل برگزاری و ثبت نام در مدارس بزرگسالان می باشد اما در صورت ترجیح به امتحانات غیر حضوری می توانند به سایت آموزش و پرورش مراجعه کرده و درخواست خود را مطرح نمایند.

با شرکت در آزمون تریمیم معدل ضرر نخواهید کرد زیرا اگر نمره ای پایین تر از قبل کسب کنید سیسیتم سازمان سنجش به صورت خودکار نمره بالاتر را برای شما لحاظ خواهد کرد.
پس بدون نگرانی از کاهش نمره می توانید شانس خود را برای افزایش معدل کتبی نهایی امتحان کنید.

ترمیم معدل تنها مختص کنکور سراسری است و نمراتی را که در ترمیم معدل جبران می کنید در کارنامه کتبی دیپلم شما اصلاح نمی گردد و آموزش پرورش در هنگام ثبت نام در کنکور نمرات جدیدی که کسب کردید را به صورت سیستماتیک ارسال خواهد کرد. 

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون ترمیم معدل

آزمون ترمیم معدل هر سال در چند نوبت برگزار می شود تا همه داوطلبان امکان شرکت در این آزمون را داشته باشند.
ترمیم معدل در سه نوبت امتحانات نهایی دی/ خرداد/ شهریور برگزار می شود.
توجه داشته باشید که هر داوطلب فقط یکبار امکان شرکت در این آزمون را دارد.
ثبت نام برای این آزمون یک ماه پیش از برگزاری امتحانات نهایی انجام میشود.

ثبت نام آزمون ترمیم معدل

ثبت نام در آزمون ترمیم معدل به صورت اینترنتی انجام نمی شود و برای ثبت نام در این آزمون باید به مدارس بزرگسالانی که آزمون های نهایی برگزاری می کنند مراجعه کنید و با ارائه مدارک لازم جهت شرکت در این ازمون ثبت نام خود را انجام دهید.


هزینه ثبت نام در آزمون ترمیم معدل

محل ثبت نام برای ترمیم معدل کتبی دیپلم و یا معدل کلی مدارس دولتی بزرگسالان است و دانش آموزان ثبت نام ترمیم معدل خود را باید در منطقه ای انجام دهند که امتحانات نهایی آن ها در آن منطقه برگزار شده است.
متقاضیان ترمیم معدل در نظر داشته باشند بابت برگزاری امتحان مجدد برای کسانی که دیپلم خود را گرفتند، برای هر درس مبلغی بابت چاپ و تصحیح اوراق از دانش آموزان دریافت می شود که این مبلغ برای هر درس سال گذشته تقریبا ۲۰ هزار تومان بود و هزینه ثابت برای شرکت در این آزمون ۵۰ هزار تومان است.

ترمیم معدل برای مهاجرت

ترمیم معدل برای مهاجرت از جمله اهداف دیگر داوطلبان از شرکت مجدد در این آزمون ها به حساب می آید. در واقع برخی افراد برای دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه های خارج از کشور یا حتی راه یابی به برخی دانشگاه های خاص خارجی نیاز به معدل بالایی دارند.
در نتیجه تصمیم به شرکت مجدد در آزمون های نهایی می گیرند. اما باید دقت داشته باشید که این یک تصمیم کاملا اشتباه بوده و ترمیم معدل دیپلم در کنکور به این روش نمی تواند هیچ تاثیری در مهاجرت شما داشته باشد، زیرا همان طور که گفتیم، این آزمون های مجدد تنها برای تاثیر در کنکور بوده و نمره کارنامه فرد را تغییر نمی دهند. در نتیجه در معدل کارنامه ای شما تاثیری نداشته و نمی توانند در این زمینه کمکی انجام دهند.

پیج اینستاگرام :
konkur.info.official

به نظرت شما بهترین انتشارات برای کتاب فیزیک کنکور چیه؟

نمایش نتیجه نظرسنجی

Loading ... Loading …

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Scroll to Top